Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

Bakanlığımız Heyeti Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde Temaslarda Bulundu

Bakanlığımız ve Türkiye Maarif Vakfı yetkililerinden oluşan heyet, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini ziyaret etti.
Bakanlığımız Heyeti Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde Temaslarda Bulundu

Müsteşar Yardımcımız Sayın Ahmet Emre BİLGİLİ, Genel Müdürümüz Sayın Bülent ÇİFTCİ ve Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Sayın Selim CERRAH´tan oluşan heyet, 27/28 Mart´ta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde temaslarda bulundu.

 

T.C. Lefkoşa Büyükelçiliğini ziyaret ederek burada bir dizi temaslarda bulunan heyet, bu ziyaretin ardından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Millî Eğitim ve Kültür Bakanı Sayın Cemal Gürsel ÖZYİĞİT tarafından kabul edilerek Türkiye ve KKTC´de süregelen eğitim faaliyetleri ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Ziyarette Bakanlığımız heyetine TC Lefkoşa Büyükelçiliği Müsteşarı Sayın Yasemin İpek ÖZTÜRK eşlik etti.

 

Bakanlığımız heyeti daha sonra Lefkoşa´da eğitim öğretim faaliyetlerine devam eden Hala Sultan İlahiyat Kolejini ziyaret etti. Hala Sultan İlahiyat Kolejinde görev yapan ve Bakanlığımız adına Genel Müdürlüğümüzce gönderilen öğretmenlerimizle ve okul - aile birliği temsilcileriyle bir toplantı düzenleyen heyet, öğretmenlerimizin eğitim/öğretim faaliyetleriyle ilgili bilgi aldı, Bakanlığımızdan talep ve beklentilerini dinledi.

 

Heyet, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti temaslarının son durağında Lefkoşa´da faaliyetlerini sürdüren Yunus Emre Estitüsünü ziyaret etti. Ziyarette bölgede devam eden Türkçe öğretim faaliyetlerine ilişkin Yunus Emre Enstitüsü yetkilileriyle istişareler yapıldı.

 

Bakanlığımız heyeti 28 Mart´ta temaslarını sonlandırarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden ayrıldı.

 

29-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-2018

Milli Eğitim Bakanlığı 6. Kat C Blok Bakanlıklar / ANKARA - 312 413 16 25,18 70 ( Bursiyer Şubesi )

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.