Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

Bakanlığımız Heyeti Romanya’da

Genel Müdürümüz Sayın Bülent ÇİFTCİ; Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanımız Sayın Tuba KORKMAZ ile Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sayın Memetali AKDAĞ’dan oluşan Bakanlık Heyeti, Romanya’da bir dizi temaslarda bulundu.
Bakanlığımız Heyeti Romanya’da

 

Mecidiye’de bulunan Kemal Atatürk Ulusal Kolejinin çalışma şartlarına ilişkin istişarelerde bulunmak, Bakanlığımızca görevlendirilen öğretmenlerimiz ve idarecilerimizle görüşmek ve okulumuzun fizikî şartlarını yerinde incelemek üzere Romanya’ya giden Bakanlık Heyeti, 30 Mart’ta Köstence’de temaslarına başladı.

Köstence Belediye Başkanı Decebal FAGADAU ile görüşerek temaslarına başlayan Bakanlık Heyeti, buradan sonra Köstence İl Millî Eğitim Müdürü Gabriela BUCOVALA ile bir araya gelerek bölgenin eğitim çalışmalarına ilişkin görüş alışverişinde bulundu. Buradan Zübeyde Hanım Anaokulunu ziyaret edilerek; öğretmenler ve idarecilerle görüşüldü.

Yunus Emre Enstitüsünün Köstence’de faaliyet gösteren ofisinde temaslarda bulunan Bakanlık Heyeti; bir sonraki durakta Bakanlığımıza bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Mecidiye Kemal Atatürk Ulusal Kolejini ziyaret ederek okulumuzun fizikî şartlarını yerinde inceledi. Okulumuzda Bakanlığımız adına Genel Müdürlüğümüzce görevlendirilen öğretmenlerimizle bir araya gelinerek toplantı yapıldı ve öğretmenlerin izlenimleri paylaşıldı. Genel Müdürümüz ve beraberindeki heyete bu ziyaretleri anısına plaketleri takdim edildi.

31 Mart’ta Bükreş’e geçerek Türkiye – Romanya Konsolosluk İstişare Toplantısına katılan Bakanlık Heyeti burada programını tamamladı.

 

 

05-04-201705-04-201705-04-201705-04-201705-04-201705-04-201705-04-2017

 

Milli Eğitim Bakanlığı 6. Kat C Blok Bakanlıklar / ANKARA - 312 413 16 25, 413 18 70 ( Bursiyer Şubesi )

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.