Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Sayın Yusuf BÜYÜK; Azerbaycan, Katar ve Kırgızistan´da Bulunan Okullarımızla Videokonferans Görüşmesi Yaptı

Genel Müdürümüz; Azerbaycan Eğitim Müşaviri Sayın Mahmut AĞIRMAN, Kırgızistan Eğitim Müşaviri Sayın Recep SULA, Bakü Türk İlkokulu, Ortaokulu ve Anadolu Lisesi; Katar Türk İlkokulu ve Ortaokulu ile Kırgızistan Bişkek Türk İlkokulu, Ortaokulu, İmam-Hatip Ortaokulu, Anadolu Lisesi ve Anadolu Kız Meslek Lisesi öğretmen ve yöneticileriyle aynı anda videokonferans görüşmesi yaptı.
Genel Müdürümüz Sayın Yusuf BÜYÜK; Azerbaycan, Katar ve Kırgızistan´da Bulunan Okullarımızla Videokonferans Görüşmesi Yaptı

Bakanlığımız teknik altyapısı ve internet sağlayıcı sistemleri çerçevesinde yapılan videokonferans görüşmesi Türkiye saatiyle 9.30´da başladı. Genel Müdürümüz; Azerbaycan, Katar ve Kırgızistan´da Bakanlığımıza bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren okullarımızda görev yapan öğretmen ve yöneticilerimize 2018-2019 eğitim öğretim yılı ikinci döneminin başlangıcı vesilesiyle başarılar diledi. Bakanlığımız 2023 Vizyonu çerçevesindeki önemli hususların altını çizen Genel Müdürümüz, özellikle 2023 Vizyon Belgesinde yer alan hedeflerin yurt dışında uygulanabilirlik süreçlerine dikkat çekti. Öğrencilerimize yönelik temel ahlakî ve toplumsal değerlerin önemini vurgulayacak etkinlikler yapılmasının altını çizen Genel Müdürümüz, okullarda yapılan ve yapılması planlanan tüm etkinliklerden Bakanlığımızın haberdar edilmesinin önemini vurguladı. Öğretmen ve yöneticilerimizin görev yaptığı bölgelerdeki sosyokültürel şartlara ilişkin bilgi alan Genel Müdürümüz, öğretmen ve yöneticilerimize yurt dışında ülkemizi en iyi biçimde temsil etme hususundaki hassasiyetleri vurgulayarak başarı dileklerinde bulundu.

 

04-02-201904-02-201904-02-201904-02-2019

Milli Eğitim Bakanlığı 6. Kat C Blok Bakanlıklar / ANKARA - 312 413 16 25, 413 18 70 ( Bursiyer Şubesi )

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.