Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

İNGİLTERE ÖĞRENCİ TEMSİLCİLERİNDEN GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ZİYARET

İNGİLTERE ÖĞRENCİ TEMSİLCİLERİNDEN GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ZİYARET

İngiltere’de farklı üniversitelerde lisans ve lisansüstü düzeyde eğitim gören bir grup öğrenci temsilcisi Genel Müdürlüğümüzü ziyaret ederek İngiltere’deki öğrencilerin sorunları hakkında bilgiler verdiler. Geçtiğimiz haftalarda MEB müsteşarı Yusuf TEKİN başkanlığındaki heyetin İngiltere’deki öğrencileri ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getiren öğrenciler, bu tür toplantıların daha sık yapılması taleplerini ilettiler.  

 

Öğrencilerin farklı ülkelerde bulunan eğitim müşavirlikleri aracılığıyla Bakanlığımıza her tür görüş ve taleplerini iletebileceklerini belirten Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Semih Aktekin, Bakanlığın sadece burslu öğrencilerin değil, kendi imkanlarıyla eğitim gören öğrencilerin sorunlarıyla da ilgilendiğini belirtti. Aktekin, yurtdışında yüksek lisans ve doktora sırasında yaşanan bazı sorunların sadece Türk öğrencilere özgü olmayıp akademik hayatın doğasından kaynaklandığını vurgulayarak,  öğrencilere doktora sürecindeki sorunlarla nasıl başa çıkabilecekleriyle ilgili ilginç anekdotlar içeren Estelle Phillips ve Derek Pugh’un yazdığı ‘How To Get a Phd’ isimli kitabı okumalarını önerdi. 

Milli Eğitim Bakanlığı 6. Kat C Blok Bakanlıklar / ANKARA - 312 413 16 25, 413 18 70 ( Bursiyer Şubesi )

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.