Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

İngiltere’de University of Nottingham’da Öğrenim Gören/Görecek Öğrencilerin Dikkatine!

İngiltere’de University of Nottingham’da Öğrenim Gören/Görecek Öğrencilerin Dikkatine!

1416 sayılı Kanun kapsamında dünyanın birçok bölgesinde öğrenim gören öğrencilerimizin yaşadığı sorunlar yakından takip edilmekte ve öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak ve yaşadıkları sorunlara çözüm üretebilmek adına gerek Bakanlığımız gerekse yurt dışı teşkilatlarımız yoğun çaba sarf etmektedir.

İngiltere’de bulunan University of Nottingham ile öğrencilerimizin okul ödemeleri ile ilgili çeşitli problemler yaşanmış ve problemlerin çözümü için Londra Eğitim Müşavirliği aracılığı ile gerekli görüşmeler yapılmasına rağmen herhangi bir sonuç alınamamıştı.

Ancak Londra Eğitim Müşavirliğimiz eliyle yürütülen görüşmeler neticesinde University of Nottingham tarafından Bakanlığımızın tüm talepleri kabul görmüş olup öğrencilerimizle ilgili olumsuz tasarruf sergilenen hususlar ortadan kalkmıştır.

Bir önceki duyuruyla öğrenci gönderilmesi durdurulan University of Nottingham ile gerekli anlaşmalar yapılmış olup duyuru tarihi itibariyle öğrencilerimizin ilgili üniversitede öğrenim görmesine yönelik bir engel kalmamıştır.

 

İlgililere duyurulur.

Genel Müdürlük Atatürk Bulv. No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar/ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.