Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

YLSY - ÖĞRENİME BAŞLAMA İZİN FORMU

YLSY - ÖĞRENİME BAŞLAMA İZİN FORMU

Bakanlığımızca 1416 sayılı Kanun kapsamında verilen yurt dışı lisansüstü öğrenim bursundan resmî burslu, kısmi burslu veya resmî burssuz statüde yararlanan tüm öğrencilerimizin, 05.01.2018 tarihi itibariyle yurt dışı dil, yüksek lisans ve doktora öğrenimlerinin her birinin öncesinde yurt içi danışmanları veya koordinatörleri ile görüşerek “Öğrenime Başlama İzin Formu”nu imzalatmaları gerekmektedir.

Öğrencilerimizin, bu formu kabul belgeleri ile birlikte tek doküman halinde ve PDF formatında REBUS’a yüklemeleri zorunludur. Kabul belgeleri ile birlikte “Öğrenime Başlama İzin Formu”nu REBUS’a yüklemeyen öğrencilerimizin kabul belgelerinin işleme alınmayacağı tüm öğrencilerimize önemle duyurulur.

Söz konusu işlem tüm öğrencilerimiz için geçerli olmakla birlikte “Öğrenime Başlama İzin Formu”na Genel Müdürlüğümüz internet sayfasındaki “Dilekçe Örnekleri” sekmesinden ulaşılabilir.

 

Tüm Öğrencilerimize duyurulur.

Milli Eğitim Bakanlığı 6. Kat C Blok Bakanlıklar / ANKARA - 312 413 16 25, 413 18 70 ( Bursiyer Şubesi )

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.