Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü, Berlin´de

30.01.2016 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre BİLGİLİ, Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Bülent ÇİFTCİ ile Berlin Eğitim Müşaviri Cemal YILDIZ; Berlin’de görev yapan Türkçe ve Türk Kültürü dersleri öğretmenleri, Berlin ve çevre üniversitelerde Bakanlığımız bünyesinde lisansüstü öğrenim gören resmî bursiyerler ve Berlin’de faaliyet gösteren STK’larla bir araya gelerek bir dizi toplantı yaptı.
Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü, Berlin´de

Berlin bölgesinde görevli Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmenleriyle Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre BİLGİLİ başkanlığında yapılan toplantıya Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Bülent ÇİFTCİ, Berlin Eğitim Müşaviri Cemal YILDIZ ile Berlin Eğitim Ataşesi Gürsel GÜR katıldı. Toplantıda, Berlin’de görev yapan Türkçe ve Türk Kültürü dersleri öğretmenlerinin uyum süreçleri, eğitim süresince karşılaşılan sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri konuşuldu.

Berlin ve çevre üniversitelerde Milli Eğitim Bakanlığı Resmî Bursiyeri olarak lisansüstü öğrenim gören bursiyerlerle yapılan toplantıya ilgi büyük oldu. Resmî burslu öğrencilerin hazır bulunduğu ve Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre BİLGİLİ başkanlığında yapılan toplantıya; Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Bülent ÇİFTCİ ile Berlin Eğitim Müşaviri Cemal YILDIZ katıldı. Bursiyerlerin genel durumlarının değerlendirildiği toplantı, katılımcıların sorularının yanıtlanmasıyla tamamlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre BİLGİLİ başkanlığında yapılan ve Berlin’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları yetkililerinin hazır bulunduğu toplantıya; Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Bülent ÇİFTCİ, Berlin Eğitim Müşaviri Cemal YILDIZ ile Berlin Eğitim Ataşesi Gürsel GÜR katıldı. Toplantıda, bölgede yaşayan vatandaşlarımızın eğitim çağındaki çocuklarının mevcut durumları ve sorunları konuşuldu. Yoğun katılımla gerçekleşen toplantıda izlenmesi planlanan yol haritasına ilişkin önemli adımlar atıldı.

 

05-02-201605-02-201605-02-201605-02-201605-02-201605-02-2016

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı 6. Kat C Blok Bakanlıklar / ANKARA - 312 413 16 25, 413 18 70 ( Bursiyer Şubesi )

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.