Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüz Yetkilileri Birleşik Krallık’ta Resmî Burslu Öğrencilerimiz ile Buluştu

1416 sayılı Kanun kapsamında Birleşik Krallık’ta öğrenim görmekte olan resmî burslu öğrencilerimizin yoğunlukla bulunduğu Orta ve Kuzey İngiltere ile İskoçya ve Galler bölgelerinde öğrencilerle görüşmeler yapmak ve resmî burslu öğrencilerimizin bulunduğu üniversitelerin idareleri ile okul harçları ve öğrenci takibi konularında temaslarda bulunmak amacıyla Genel Müdürlüğümüz yetkilileri İngiltere’ye ziyarette bulundular.
Genel Müdürlüğümüz Yetkilileri Birleşik Krallık’ta Resmî Burslu Öğrencilerimiz ile Buluştu

Ziyarette üniversitelerin Uluslararası Öğrenci Birimleri ile yapılan görüşmelerde öğrenci takibi ve raporları konusunda Londra Eğitim Müşavirliği ile işbirliği içinde olunmasının önem arz ettiği özellikle vurgulandı. Ayrıca Londra Eğitim Müşavirliği’nde çalışmalarda bulunan Bakanlığımız yetkilileri, resmî burslu öğrencilerin iş ve işlemleri ile ilgili iyileştirme ve düzenleme yapılması ve bu işlemlerin sorunsuz devam etmesine olanak sağlayacak tespit ve önerilerde bulunmuştur.

Genel Müdürlüğümüz Planlama ve Koordinasyon Daire Başkanı Sabri KIZILKAYA ve Millî Eğitim Uzman Yardımcısı Koray SUBAŞI ziyaretler kapsamında 1 Mart Çarşamba Newcastle, 2 Mart Perşembe Edinburgh ve 4 Mart Cumartesi Bristol’de bursiyerlerimizle bir araya geldi. Bursiyerlerimiz yeni dönemde güncellenmesi planlanan Türk Öğrencilerin Yabancı Ülkelerde Öğrenimleri Hakkında Yönetmelik ve Tebliğ kapsamındaki değişiklikler konusunda bilgilendirildi.  Ayrıca bursiyerlerimizin bu buluşmalar vesilesiyle birbirleriyle tanışmalarının ve 1416’lı Bursiyerler olarak öğrenim gördükleri şehirlerde dayanışma içinde olmalarının önemi vurgulandı. Yapılan bu ziyaretlerin devam edeceği, tespit edilen sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapılacağı ve programın iyileştirilmesi için güncellemeler yapılacağı hatırlatılarak Bakanlığımızın her zaman bursiyerlerinin yanında olduğu vurgulandı.

           Edinburgh ziyareti kapsamında Edinburgh Başkonsolosu Semih Lütfü TURGUT, Bakanlığımız heyetini kabul ederek, yeni açılacak konsolosluk binasını tanıttı ve burada açılacak Eğitim Ataşeliği hakkında Bakanlığımız heyetine bilgi verdi.  Bursiyerlerimizle yapılacak toplantıda da hazır bulunan TURGUT, bölgedeki bursiyerlerin yapacağı organizasyonlara destek verebileceğini ve onların yaşayacağı sorunların çözümü için kendilerinin her zaman yardıma hazır olacağını ifade etti.

 

08-03-201708-03-201708-03-2017

Genel Müdürlük Devlet Mah. Atatürk Bulv. No 98 6. Kat C Blok 06624 Çankaya/ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi Emniyet Mah. Milas Sk. No21 Teknik Okullar Yenimahalle/ANKARA - Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 , Ek Hizmet Binası (Bursiyer Şubesi) 312 413 15 97,312 413 16 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.