Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Ahmet Emre BİLGİLİ' nin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Genel Müdürümüz Ahmet Emre BİLGİLİ' nin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

     15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan haini Fetullahçı Terör Örgütü mensupları (FETÖ) milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakâr millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardır. Ancak 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın çağrısıyla meydanlara akın eden milyonlarca vatandaşımız darbe girişiminin başarıyla püskürtülmesinde önemli bir rol oynadı. Aziz milletimiz, sokaklara ve meydanlara tek yürek olarak çıkmış, iradesini bir avuç haine çiğnetmemiştir. Bu darbe girişiminde milletimiz tarihimizin altın sayfalarında olduğu gibi bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme hususundaki kararlılığını ortaya koymuş, ölümü göze alarak başarısızlığa uğratmıştır.

     Tarihe 15 Temmuz Şanlı Direnişi olarak geçen mücadelede göğsünü siper ederek canlarını feda eden şehitleri anmanın, hatırlamanın ve hatırlanmalarını sağlamanın milli ve insani bir sorumluluk olduğundan hareketle dillere destan bu kahramanlık öyküsünün bilinmesi, anlatılması, hatırlatılması ve gelecek nesillere aktarılmasında geleceğimizi emanet ettiğimiz eğitim ordusuna önemli görevler düşmektedir. Genç dimağların ülkemizi felakete sürüklemek isteyen FETÖ benzeri örgüt yapılanmaları karşısında her daim müteyakkız olmaları büyük önem arz etmektedir.

     Bu vesileyle, sene-i devriyesini idrak ettiğimiz bu özel günde hayatını hiçe sayarak vatan uğrunda şehadet şerbetini içen şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi şükranla yad ediyoruz.

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                               Ahmet Emre BİLGİLİ

                                                                                                                                                                                                                                                                                      Genel Müdür

Genel Müdürlük Devlet Mah. Atatürk Bulv. No 98 6. Kat C Blok 06624 Çankaya/ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi Emniyet Mah. Milas Sk. No21 Teknik Okullar Yenimahalle/ANKARA - Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 , Ek Hizmet Binası (Bursiyer Şubesi) 312 413 15 97,312 413 16 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.