Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Sayın Bülent ÇİFTCİ Ahmet Yesevi Üniversitesi 2017-2018 Akademik Yılı Açılış Törenine Katıldı

Genel Müdürümüz Sayın Bülent ÇİFTCİ Ahmet Yesevi Üniversitesi 2017-2018 Akademik Yılı Açılış Törenine Katıldı

 

Ahmet Yesevi Üniversitesi 2017-2018 Akademik yılı açılış programı Kazakistan´ın Türkistan şehrindeki kampüsünde, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Bülent Çiftci,  SESRIC Genel Direktörü Büyükelçi Musa Kulaklıkaya, Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. Cahit Bağcı,  Rektör Prof. Dr. Valihan Abdibekov,  Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kutalmış, Mütevelli Heyet Başkanlığı Genel Sekreteri Ahmet Şevki Zengin ve Rektör Yardımcılarının katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Genel Müdürümüz Bülent Çiftci yaptığı konuşmaya, Türk - Kazak dostluğunun en önemli nişanelerinden olan Ahmet Yesevi Üniversitesinin, iki ülke ilişkileri ve Türk Dünyası için çok önemli olduğunu dile getirerek başladı. Çiftci sözlerine, Milli Eğitim Bakanlığı olarak bu üniversitenin hizmetinde olmayı, buraya katkı sağlamayı hem bir vazife bildiklerini hem de bundan büyük mutluluk duyduklarını belirterek devam etti. Türk Dünyasının büyük değerlerinden olan Hoca Ahmet Yesevi hazretlerinin huzurunda, böyle güzel bir üniversitede, öğrenim görmenin hem bir sorumluluk hem de bir gurur vesilesi olduğunu dile getiren Çifci, Ahmet Yesevi ailesine başarılar dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Programda, Mütevelli Heyet Başkanı Yıldız tarafından Hoca Ahmed Yesevi’nin ölümünün 850. yılı münasebetiyle misafir konuşmacılara ve Genel Müdürümüz Bülent Çiftci’ye altın madalya takdim edildi ve Kazak milli giysisi "çapan" giydirildi.

Kültür merkezi ekibinin hazırlayıp sunduğu konserle sona eren programa, Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. Cahit Bağcı ve Genel Müdürümüz Bülent Çiftci’nin yanı sıra öğretim üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda davetli de katıldı.

Açılış programı sonrasında, Genel Müdürümüz Bülent Çiftci ve Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. Cahit Bağcı, Kazakistan’da faaliyetini sürdüren Almatı 1 No’lu Özel Talgar Yatılı Lisesi öğretmen ve öğrencilerini ziyaret etti. Ziyareti süresince, okul yönetiminden yapılan faaliyetlere ilişkin bilgi alan Genel Müdürümüz, yeni eğitim öğretim yılında öğretmen ve öğrencilere başarılı bir yıl geçirmeleri temennisinde bulunarak ziyaretine son verdi.

14-09-201714-09-2017

Genel Müdürlük Devlet Mah. Atatürk Bulv. No 98 6. Kat C Blok 06624 Çankaya/ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi Emniyet Mah. Milas Sk. No21 Teknik Okullar Yenimahalle/ANKARA - Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 , Ek Hizmet Binası (Bursiyer Şubesi) 312 413 15 97,312 413 16 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.