Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Sayın Bülent ÇİFTCİ, İmam Hatipliler Kurultayına Katıldı

Genel Müdürümüz Sayın Bülent ÇİFTCİ, ÖNDER İmam Hatipliler Derneğince düzenlenen 14. İmam Hatipliler Kurultayına, “Uluslararası Bir Model Olarak İmam Hatipler” konulu konuşmasıyla katıldı.
Genel Müdürümüz Sayın Bülent ÇİFTCİ, İmam Hatipliler Kurultayına Katıldı

Çeşme’de düzenlenen Kurultaya Sayın Müsteşarımız Yusuf TEKİN’in yanısıra kamu kurumları ile sivil toplum örgütlerinin önde gelen temsilcileri ile farklı platformlardan gelen imam hatip mezunları katıldı.

 

Kurultayın 3. oturumunda “Uluslararası Bir Model Olarak İmam Hatipler” konulu konuşmasıyla kürsüye davet edilen Genel Müdürümüz Sayın Bülent ÇİFTCİ, uluslararası boyutta din öğretiminin dünyadaki örnekleriyle sözlerine başladı.

 

Ülkemizdeki imam hatip okullarının temel özellikleri ile mahiyetini kısaca açıklayarak sözlerine devam eden Genel Müdürümüz, “İmam hatipli olmak” kavramı üzerinde durdu.

 

Genel Müdürümüz, yurt dışında Bakanlığımız adına Genel Müdürlüğümüze bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren ve sayıları 18’i bulan uluslararası imam hatip okullarımız hakkında bilgi verdikten sonra ülkemizde eğitim öğretim faaliyetlerini yürüten uluslararası imam hatiplerin maarif camiamızdaki yerinden, öğretim programından ve öğrenci portföyünden bahsetti.

 

Günümüzde artık uluslararası statüde yabancı uyruklu öğrencilerin tercih ettiği okullar olarak imam hatiplerin yeni bir hüviyete kavuşma yolunda olduğunu vurgulayan Genel Müdürümüz, geçmişten günümüze imam hatiplilerin gayretlerinin sonucu olarak bu noktalara gelindiğinin altını çizdi.

 

09-10-201709-10-2017

Genel Müdürlük Devlet Mah. Atatürk Bulv. No 98 6. Kat C Blok 06624 Çankaya/ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi Emniyet Mah. Milas Sk. No21 Teknik Okullar Yenimahalle/ANKARA - Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 , Ek Hizmet Binası (Bursiyer Şubesi) 312 413 15 97,312 413 16 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.