Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Sayın Bülent ÇİFTCİ´nin yarıyıl tatili mesajı

Genel Müdürümüz Sayın Bülent ÇİFTCİ´nin yarıyıl tatili mesajı

Değerli meslektaşlarım, geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz ve kıymetli velilerimiz;

 

2017- 2018 eğitim öğretim yılının birinci dönemini bugün itibariyle tamamlamış bulunmaktayız.

 

Her zaman belirttiğimiz gibi; Türkçe ve Türk Kültürü derslerimizi sürdürmeleri amacıyla yurt dışında görev yapan öğretmenlerimizle, yurt dışında bulunan okullarımızda görev yapan öğretmenlerimizle, Türkiye Türkçesi Öğretim Merkezlerinde görev yapan öğretmenlerimizle, idarecilerimizle ve binlerce öğrencimizle birlikte büyük bir aileyiz. Bu ailenin tüm fertlerine bu eğitim öğretim yılının ilk döneminde göstermiş oldukları özverili çalışmalardan ötürü teşekkür ediyorum.

 

Bugün karnelerini alan öğrencilerimizi yorucu bir dönemde gösterdikleri gayretten dolayı tebrik ediyorum. Bununla birlikte karnelerde yer alan notlar, öğrencilerimizin başarılarının yegâne göstergesi değildir. Öğrencilerimizin davranışları, hayata ve geleceğe bakış açıları, tutum ve kişilikleri,  mutlu olmaları, sevildiklerini ve önemsendiklerini hissetmeleri en az akademik başarıların birer yansıması olan karne notları kadar önemlidir.

 

Ülkemizden uzakta mesken tutmuş saygıdeğer anne ve babalara da öğrencilerimizin karneleri nasıl olursa olsun hoşgörüyle yaklaşmalarını temenni ediyor, tatilde bol bol onlarla vakit geçirmelerini, sevgi ve desteklerini onlardan esirgememelerini ümit ediyorum.

 

Değerli meslektaşlarım;

 

Yurt dışında maarif camiâmızı temsil eden siz değerli öğretmenlerimize de özverili çalışmalarından ötürü hassaten teşekkür eder, iyi tatiller dilerim.

 

Saygılarımla…

 

 

Bülent ÇİFTCİ

     Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü

Genel Müdürlük Devlet Mah. Atatürk Bulv. No 98 6. Kat C Blok 06624 Çankaya/ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi Emniyet Mah. Milas Sk. No21 Teknik Okullar Yenimahalle/ANKARA - Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 , Ek Hizmet Binası (Bursiyer Şubesi) 312 413 15 97,312 413 16 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.