Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Sayın Bülent ÇİFTCİ´nin Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Genel Müdürümüz Sayın Bülent ÇİFTCİ´nin Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Değerli meslektaşlarım;

 

2017 – 2018 Eğitim Öğretim Yılına başlarken siz değerli mesai arkadaşlarımızla bir kez daha bir araya geliyor olmanın mutluluğu; camiamıza bu yıl katılan öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz ile birlikte yepyeni bir döneme başlıyor olmanın heyecanı içerisindeyiz.

 

Türkçe ve Türk Kültürü derslerimizi sürdürmeleri amacıyla yurt dışında görev yapan öğretmenlerimizle, yurt dışında bulunan okullarımızda görev yapan öğretmenlerimizle, Türkiye Türkçesi Öğretim Merkezlerinde görev yapan öğretmenlerimizle, idarecilerimizle, gerek Türk vatandaşı, gerek farklı milletlere mensup binlerce öğrencimiz ve velimizle birlikte büyük bir aileyiz.

 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da bu büyük ve köklü ailenin birer mensubu olmanın bilinci ve sorumluluğunda özveriyle çalışacak, sınırlarımız dışında bulunan bölgelerde Ülkemizi, Bayrağımızı ve Bakanlığımızı en iyi şekilde temsil etme çabasında olacağız.

 

Sevgili arkadaşlar;

 

Sizler gibi yurt dışında görev yaptığımız için; tüm duygularınızı, düşüncelerinizi, heyecanınızı bire bir paylaştığımızı, karşılaştığınız her zorlukta her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim. Bakanlığımızdan beklentilerinizin farkındayız. Makul şartlar altında çözümler üretmek çabası içerisindeyiz.

 

Bu yıl ilk defa göreve başlayacak arkadaşlarımıza görevlerinde başarılar diler, beş yıllık görev süreleri boyunca bu ilk günkü heyecanla görevlerine devam etmelerini temenni ederim.

 

Bu vesileyle 2017 – 2018 Eğitim Öğretim Yılının tüm camiamıza hayırlar getirmesini temenni eder, yıl boyunca yapacağınız özverili çalışmalarınızda başarılar dilerim.

 

 

 

    Bülent ÇİFTCİ

Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü

Genel Müdürlük Devlet Mah. Atatürk Bulv. No 98 6. Kat C Blok 06624 Çankaya/ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi Emniyet Mah. Milas Sk. No21 Teknik Okullar Yenimahalle/ANKARA - Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 , Ek Hizmet Binası (Bursiyer Şubesi) 312 413 15 97,312 413 16 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.