Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

Güney Afrika Cumhuriyeti’nden Üst Düzey Ziyaret

Güney Afrika Cumhuriyeti Yükseköğretim ve Eğitim Bakanlığı Uluslararası İlişkiler Genel Müdürü Chaleep JEPPIE başkanlığındaki heyet yükseköğretim ve yurt dışı eğitim konularında görüşmelerde bulunmak üzere 3 Mart 2017 tarihinde Genel Müdürlüğümüze bir nezaket ziyaretinde bulundular.
Güney Afrika Cumhuriyeti’nden Üst Düzey Ziyaret

 

Güney Afrika Cumhuriyeti Yükseköğretim ve Eğitim Bakanlığı Uluslararası İlişkiler Genel Müdürü Chaleep JEPPIE başkanlığındaki heyet yükseköğretim ve yurt dışı eğitim konularında görüşmelerde bulunmak üzere 3 Mart 2017 tarihinde Genel Müdürlüğümüze bir nezaket ziyaretinde bulundular. Görüşmede Genel Müdürümüz Sayın Bülent ÇİFTCİ, Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Tuba KORKMAZ, Avrupa Birliği ve Dış ilişkiler Genel Müdürlüğü İkili İlişkiler Daire Başkanı Mehmetali AKDAĞ, Güney Afrika Cumhuriyeti Burs Yönetim Müdürü Ruth Roberts da hazır bulundular.

Görüşmede, iki ülke arasındaki stratejik eğitim ilişkilerinin devamına ve ülkemizde eğitimini sürdüren Güney Afrikalı öğrencilerin sorunlarının çözümüne yönelik ilke kararları alındı.

Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Sayın Bülent ÇİFTCİ ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “ Gönül coğrafyamıza yakın bir ülkeden gelen misafirleri ağırlamaktan dolayı memnunuz “ dedi. Güney Afrika Cumhuriyeti Yükseköğretim ve Eğitim Bakanlığı Uluslararası İlişkiler Genel Müdürü Chaleep JEPPIE ise gördükleri konukseverlikten dolayı memnuniyet duyduklarını belirterek, “ Karşılıklı eğitim ilişkilerimiz gelişerek devam edecektir “ dedi. Ziyaret, Genel Müdürümüzün hediye takdimi ile son buldu. 

 

06-03-2017

Genel Müdürlük Devlet Mah. Atatürk Bulv. No 98 6. Kat C Blok 06624 Çankaya/ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi Emniyet Mah. Milas Sk. No21 Teknik Okullar Yenimahalle/ANKARA - Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 , Ek Hizmet Binası (Bursiyer Şubesi) 312 413 15 97,312 413 16 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.