Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

İngiltere’de King’s College London’da Öğrenim Gören/Görecek Öğrencilerin Dikkatine!

İngiltere’de King’s College London’da Öğrenim Gören/Görecek Öğrencilerin Dikkatine!

1416 sayılı Kanun kapsamında dünyanın birçok bölgesinde öğrenim gören öğrencilerimizin yaşadığı sorunlar yakından takip edilmekte ve öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak ve yaşadıkları sorunlara çözüm üretebilmek adına gerek Bakanlığımız gerekse yurt dışı teşkilatlarımız yoğun çaba sarf etmektedir.

İngiltere’de bulunan King’s College London ile öğrencilerimizin okul ödemeleri ile ilgili çeşitli problemler yaşanmış ve problemlerin çözümü için Londra Eğitim Müşavirliği aracılığı ile gerekli görüşmeler yapılmasına rağmen herhangi bir sonuç alınamamıştı.

Ancak Londra Eğitim Müşavirliğimiz eliyle yürütülen görüşmeler neticesinde King’s College London tarafından Bakanlığımızın tüm talepleri kabul görmüş olup öğrencilerimizle ilgili olumsuz tasarruf sergilenen hususlar ortadan kalkmıştır.

Bir önceki duyuruyla öğrenci gönderilmesi durdurulan King’s College London ile gerekli anlaşmalar yapılmış olup duyuru tarihi itibariyle öğrencilerimizin ilgili üniversitede öğrenim görmesine yönelik bir engel kalmamıştır.

 

İlgililere duyurulur.

Genel Müdürlük Atatürk Bulvarı No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar / ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi 0312 413 15 97 Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.