Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde YLSY Tanıtım Programı Düzenlendi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde YLSY Tanıtım Programı Düzenlendi

Üniversitelerimizde öğrenim gören öğrencilere YLSY Programını tanıtmak amacıyla yürütülen proje kapsamında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde tanıtım programı düzenlendi.

Programa Bakanlığımız adına Genel Müdürlüğümüz Planlama ve Koordinasyon Daire Başkanlığı Şube Müdürleri Ali Gül ve Mehmet Karkacı; Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi adına Prof. Dr. Niyazi Can ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Taner Okumuş katıldı.

YLSY Programının tanıtım sinevizyonuyla başlayan programın açılış konuşmasında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinden yoğun katılım gösteren yaklaşık 400 öğrenciye hitap eden Mehmet Karkacı, 1416 sayılı Kanuna dayalı olarak Bakanlığımızca yürütülen bursluluk programının 1929 yılından itibaren uygulandığını ve bu programın üniversitelerimiz ile kamu kurumlarının yetişmiş insan kaynağı ihtiyacının karşılanmasında önemli bir rol üstlendiğini belirtti. İnsan kaynağına yapılan bu yatırımın karşılığında beklentinin, yurt dışına gönderilen öğrencilerin lisansüstü öğrenimlerini başarıyla tamamladıktan sonra birikimlerini, kendilerine bu eşsiz imkânları sunan milletimizin hizmetine sunmaları olduğunu vurguladı. Hayalleri olan ve ülkemizin gelecek inşasında sorumluluk üstlenmek isteyen öğrencileri programa başvurmaya davet etti.

Programın ikinci bölümünde Şube Müdürü Ali Gül burs programı hakkında bir bilgilendirme sunumu yaparak öğrencilerden gelen soruları cevapladı.

Programın ardından Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, MEB Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü Şube Müdürleri Mehmet Karkacı ve Ali Gül'ü Rektörlük Makamında ağırlayarak programın Üniversitelerinde tanıtılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

20-12-201920-12-201920-12-201920-12-2019

Genel Müdürlük Atatürk Bulvarı No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar / ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi 0312 413 15 97 Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.