Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

MEB Heyeti Kosova’da

Türkiye ile Kosova Eğitim Bakanlığı temsilcileri, işbirliği yapmak, saha ziyaretlerinde bulunmak ve çeşitli protokol görüşmelerini ele almak amacıyla Kosova´da bir araya geldi
MEB Heyeti Kosova’da

Kosova’nın Priştine ve Prizren şehirlerinde yapılan toplantılara, Türkiye’yi temsilen MEB AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Funda KOCABIYIK ile Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Bülent ÇİFTCİ ve beraberlerindeki heyet katıldı. MEB heyetinin ziyaretlerinde Türkiye´nin Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç da yer aldı. İşbirliği konularının ele alındığı toplantılarda, çeşitli protokol görüşmeleri ve saha ziyaretleri yapıldı.

Balkan Ülkelerinde Görev Yapan Eğitim Müşavirleri İle İstişare Toplantısı

Yapılan ikili görüşmelerin ardından Priştine Yunus Emre Enstitüsünün ev sahipliğinde, Balkan ülkelerinde görev yapan eğitim müşavirleri ile istişare toplantısı gerçekleştirildi. MEB AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Funda KOCABIYIK; Bulgaristan, Romanya, Arnavutluk ve Kosova’da görev yapan eğitim müşavirlerinin katıldığı istişare toplantısında, etkin ve işlevsel hizmet üretimine katkı sunacak değerlendirmelerin yapıldığını, bu toplantının fikir paylaşımına aracılık edecek önemli bir buluşma olduğunu ifade etti.   

Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Bülent ÇİFTCİ ise yapılan toplantılarla istişare ederek fikir ve uygulama birliğine ışık tutan olumlu çıktılar elde edildiğini kaydetti. Bakanlık temsilcilerinin Kosova buluşması, ikili işbirliği görüşmelerinin somut çıktılar vermesi sonucunda verimli geçerken, eğitim müşavirleri istişare toplantılarının da gelecekte benzer uygulamalarla devam edilebileceği belirtildi. 

Genel Müdürlük Devlet Mah. Atatürk Bulv. No 98 6. Kat C Blok 06624 Çankaya/ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi Emniyet Mah. Milas Sk. No21 Teknik Okullar Yenimahalle/ANKARA - Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 , Ek Hizmet Binası (Bursiyer Şubesi) 312 413 15 97,312 413 16 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.