Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

Millî Eğitim Bakanlığı Heyeti Karadağ’ı Ziyaret Etti

Bakan Yardımcımız Sayın Orhan ERDEM’in başkanlığında oluşturulan Millî Eğitim Bakanlığı Heyeti, Türkiye Maarif Vakfı ile Başbakanlık Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığından yetkililerin katılımıyla Karadağ’a bir çalışma ziyaretinde bulundu.
Millî Eğitim Bakanlığı Heyeti Karadağ’ı Ziyaret Etti

18 Nisan 2012 tarihinde imzalanan "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Karadağ Hükümeti Arasında Eğitim Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı" doğrultusunda oluşturulan ve Başkanlığını Bakan Yardımcımız Sayın Orhan ERDEM’in yaptığı ortak çalışma grubu, Karadağ Hükûmetinin davetlisi olarak 14 – 15 Aralık 2017 tarihinde bölgeye bir çalışma ziyaretinde bulundu.

 

Heyette Bakan Yardımcımız Sayın Orhan ERDEM’in yanı sıra Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Sayın Bülent ÇİFTCİ, Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Osman Nuri GÜLAY, Millî Eğitim Bakanlığı Müşaviri Sayın Ömer AKAR, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Avrupa Birliği ve Projeler Koordinasyon Daire Başkanı Sayın Zeynep ÖÇGÜDER,  Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Sayın Selim CERRAH, Türkiye Maarif Vakfı Balkanlar Bölge Koordinatörü Sayın Salih SAĞIR ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Daire Başkanı Sayın Murat KAZANCI yer aldı.

 

14 Aralık’ta Karadağ yetkilileriyle bir araya gelen heyet, düzenlenen toplantıya katılarak iki ülke arasındaki ortaöğretim ve yükseköğretim alanında eğitim işbirliklerine yönelik görüş alışverişinde bulundu.

 

Bakanlık heyeti; bölgede faaliyetlerini sürdüren Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Yunus Emre Enstitüsü ve İslam İşbirliği Teşkilatını ziyaret ettikten sonra Türkiye Karadağ Büyükelçiliği tarafından heyet onuruna verilen akşam yemeğine katıldı.

 

Millî Eğitim Bakanlığı Heyeti, 15 Aralık’ta Karadağ yetkilileri ile tekrar bir araya gelerek ortak projeler ve iş birliği alanları üzerinde görüş alışverişinde bulundu.

 

İkinci toplantıdan sonra Karadağ İslam Meşihatı Başkanlığını ziyaret eden heyet, buradan Tuzi Nizam Camii ve Şehitliği ile Fatih Sultan Mehmet Medresesini ziyaret etti.

 

Millî Eğitim Bakanlığı Heyetinin çalışma ziyareti 15 Aralık’ta son buldu.

 

21-12-201721-12-201721-12-2017

 

Genel Müdürlük Devlet Mah. Atatürk Bulv. No 98 6. Kat C Blok 06624 Çankaya/ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi Emniyet Mah. Milas Sk. No21 Teknik Okullar Yenimahalle/ANKARA - Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 , Ek Hizmet Binası (Bursiyer Şubesi) 312 413 15 97,312 413 16 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.