Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

Yurt Dışı Göreve Uyum Semineri Sona Erdi

Yurt dışında Bakanlığımıza bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren okullarımızda 2018 -2019 eğitim öğretim yılında görevlendirilecek öğretmenlerimize yönelik Erzurum´da düzenlenen Yurt Dışı Göreve Uyum Semineri, 5 Ağustos´ta sona erdi.
Yurt Dışı Göreve Uyum Semineri Sona Erdi

Gürcistan, Moldova, Romanya ve Türk Cumhuriyetleri; Suudi Arabistan; Kuveyt, Katar ve İran; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ülke gruplarında görevlendirilmeye hak kazanan öğretmenlerimizin yurt dışına çıkmadan önce bilgi, görgü ve becerilerini artırmak üzere planlanan Yurt Dışı Göreve Uyum Seminerine 230 öğretmenimiz katıldı.

 

Seminer kapsamında öğretmenlerimize gidecekleri ülkeler hakkında sosyo - ekonomik ve kültürel bilgiler, protokol kuralları, ülkemizin dış politika hedefleri, iletişim becerileri ve sosyal medya kullanımı,  yurt dışında bulunan okul / kurumlarımız, kamu diplomasisi ile somut olmayan kültürel mirasımız gibi konularda alanında uzman eğitimciler ve üst düzey yöneticiler tarafından önemli bilgiler verildi.

 

Seminere ayrıca Türkiye Maarif Vakfı yetkilileri de katılarak vakfın misyonu, vizyonu ve yurt dışındaki faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

 

Seminerde yer alan ve yurt dışında Bakanlığımıza bağlı olarak faaliyet gösteren okullarımızda görev yapacak sınıf öğretmenlerimiz, Türkçe ile Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerimize Yunus Emre Enstitüsü yetkilileri tarafından "Yabancılara Türkçe Öğretimi" konulu eğitim programı uygulandı. Program sonunda eğitimini başarıyla tamamlayan öğretmenlerimize sertifikaları verildi.

Genel Müdürlük Devlet Mah. Atatürk Bulv. No 98 6. Kat C Blok 06624 Çankaya/ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi Emniyet Mah. Milas Sk. No21 Teknik Okullar Yenimahalle/ANKARA - Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 , Ek Hizmet Binası (Bursiyer Şubesi) 312 413 15 97,312 413 16 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.