Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

Yurt Dışında 23 Nisan Coşkusu

Yurt Dışında 23 Nisan Coşkusu

Milli Eğitim Bakanlığı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100. yıl çoşkusunu, TRT EBA TV ekranları aracılığıyla her eve taşımak için kapsamlı bir hazırlık yaptı. Bayram öncesinde evleri süslemek için önerilerin yer aldığı kısa etkinlik programları yer bulurken, bayram özel yayını 23 Nisan sabahı 09.30'da saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak ve tüm gün devam edecek.  

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100. yıl programı, hem bu bayramın anlamını kavramak hem de neşesini hissetmek için özenle hazırlandı.  

Bakan Selçuk, TRT EBA ekranlarında 1. Meclis'ten çocuklara seslenecek.    

YURT DIŞINDA 23 NİSAN KUTLAMALARI  

Büyük Önder Atatürk'ün Türk ve Dünya Çocuklarına armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,Koronavirüs önlemleri nedeniyle yurt dışında da bu yıl okul bahçelerinde değil, evlerde yapılacak.Öğrencilerimiz, kutlama etkinlikleri çerçevesinde çeşitlik etkinler hazırlayarak 23 Nisan coşkusunu yaşamaya ve yaşatmaya devam etmektedir. Bu vesile ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışını 100. yılını ve Ulusal Egmenlik ve Çocuk Bayramımızı bir kez daha kutlar, milletimizin ve yüce Meclisimizin ebediyen payidar olmasını dileriz.

 

Suudi Arabistan Tebük Türk Okulu

  

 

KKTC

 


Genel Müdürlük Atatürk Bulvarı No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar / ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi 0312 413 15 97 Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.