Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

2015 YLSY - Doğrudan Yurt Dışı Dil Kurslarına Katılmayı Planlayan Öğrencilerin Dikkatine!

2015 YLSY -  Doğrudan Yurt Dışı Dil Kurslarına Katılmayı Planlayan Öğrencilerin Dikkatine!

           Ülkemizin yetişmiş insan kaynağı ihtiyacının karşılanması amacıyla 1416 sayılı Kanun kapsamında Bakanlığımızca verilen burs ile yurt dışında lisansüstü öğrenim görmeye hak kazanan öğrencilerden yeterli dil puanına sahip olan öğrenciler doğrudan yurt dışı dil kurslarına katılabileceklerdir.

           Dil öğrenimi için yurt dışına çıkış işlemleri yurt dışı dil kurslarının başlama tarihlerine göre belirlenmektedir. Hali hazırda yeterli dil puanına sahip olan 2015 YLSY öğrencileri için düzenlenecek ilk dönem yurt dışı dil kurslarının aşağıdaki tarihlerde başlatılması planlanmaktadır.

 

            Almanya – Ocak ya da Şubat 2016

            Amerika Birleşik Devletleri – Mart 2016

            İngiltere - Şubat 2016

 

            Yurt dışı dil öğrenimini bu ülkelerde görmeyi planlayan öğrencilerin yurt içi dil başvurularında bu hususu göz önünde bulundurmaları faydalarına olacaktır.

 

            İlgililere duyurulur.

 

NOT: Yurt dışı dil başvuru ve tercih işlemlerine ilişkin duyurular daha sonra yapılacaktır.

Genel Müdürlük Atatürk Bulv. No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar/ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.