Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

2017 YLSY - Yurt Dışında Lisansüstü Öğrenim Görmeye Hak Kazanan Öğrencilerin Açıklanması

2017 YLSY - Yurt Dışında Lisansüstü Öğrenim Görmeye Hak Kazanan Öğrencilerin Açıklanması

 

Ülkemizin yetişmiş insan kaynağı ihtiyacını karşılamak amacıyla 1416 sayılı Kanun kapsamında Bakanlığımızca verilen burs ile yurt dışında lisansüstü öğrenim görmeye hak kazanan öğrenciler Resmî Burslu Öğrenci Sistemi’nden (REBUS - http://rebus.meb.gov.tr) açıklanmıştır.  

REBUS’ta yerleştirme sonucu “Belgelerinizi Tamamlamadınız” olarak görünen adayların, eksik belgelerini en geç 9 Mart 2018 tarihi mesai saati bitimine (saat 18.00kadar, "T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü, Bakanlık Merkez Bina 6.Kat C Blok 06648 Bakanlıklar/ANKARA" adresine eksiksiz olarak ulaştırması gerekmektedir. Belgeleri belirtilen süre içerisinde Bakanlığa ulaştırmayan adaylar, bu yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedeceklerdir. Süre hesaplamasında Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü evrak kaydına giriş tarihi esas alınacak olup süresi geçtikten sonra ulaşan evraklar kesinlikle işleme alınmayacaktır.  

DİKKAT! Doğrudan yurt dışı dil eğitimine katılmayı planlayan adayların 19 Ocak 2018 tarihli 2016 - 2017 YLSY – Yurt Dışı Dil Kurslarına Katılacak Öğrencilerin Başvuru ve Tercih İşlemleri duyuruya göre yurt dışı dil başvuru ve tercih işlemlerini yapabilmeleri için eksik belgelerini en geç 2 Mart 2018 tarihine kadar tamamlamaları gerekmektedir.

           Bursluluğa hak kazanan öğrencilerin yurt dışı eğitim uyum ve bilgilendirme toplantısı ile yurt içi dil eğitimlerine ilişkin duyurular Genel Müdürlüğümüzün internet sayfasından daha sonra yapılacaktır.

 

            Öğrencilere duyurulur.

Genel Müdürlük Atatürk Bulvarı No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar / ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi 0312 413 15 97 Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.