Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

ABD’de Öğrenim Gören/Görecek Öğrencilerin Dikkatine!

ABD’de Öğrenim Gören/Görecek Öğrencilerin Dikkatine!

 

1416 sayılı Kanun kapsamında dünyanın birçok bölgesinde öğrenim gören öğrencilerimizin yaşadığı sorunlar yakından takip edilmekte ve öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak ve yaşadıkları sorunlara çözüm üretebilmek adına gerek Bakanlığımız gerekse yurt dışı teşkilatlarımız yoğun çaba sarf etmektedir.

 

Bu bağlamda son zamanlarda ABD’de bulunan University of Florida ile öğrencilerimize yapılan muameleler ve ödemeler ile ilgili çeşitli problemler yaşanmış ve problemlerin çözümü için yurt dışı teşkilatlarımız aracılığı ile gerekli görüşmeler yapılmasına rağmen herhangi bir sonuç alınamamıştır.

 

Bu nedenle Florida Üniversitesi’nin öğrencilerimiz ile ilgili yaşanan problemleri çözene kadar Amerika Birleşik Devletleri’nde öğrenim gören/görecek öğrencilerin bu üniversiteden alacakları kabullerin Bakanlığımızca işleme konulmayacağı ve öğrencilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için bu üniversitelere başvuruda bulunmamaları önemle duyurulur. (Halen University of Florida´da öğrenimlerine devam eden öğrenciler mevcut öğrenim seviyelerini tamamlayana kadar öğrenimlerine bu üniversitede devam edebileceklerdir. Ancak mevcut öğrenim seviyelerini tamamladıktan sonra yeni bir öğrenim seviyesine başlayacak öğrencilerin bu üniversite dışında başka bir üniversiteden kabul almaları gerekmektedir.)

 

Genel Müdürlük Atatürk Bulv. No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar/ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.