Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

Bakanlığımız Yetkilileri Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) Toplantısında YLSY Programı Hakkında Bir Sunum Yaptı

Bakanlığımız Yetkilileri Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) Toplantısında YLSY Programı Hakkında Bir Sunum Yaptı

      Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcı Ahmet Emre Bilgili ve Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Bülent Çiftci 23.03.2017 tarihinde Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı’nca düzenlenen üniversitelerin rektör ve temsilcilerinin hazır bulunduğu Üniversitelerarası Kurul toplantısına iştirak ettiler. Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcı Ahmet Emre Bilgili, YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu ve Üniversitelerarası Kurul Başkanı Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’nın açılış konuşmalarının ardından Bakanlığımızca 1416 Sayılı Kanun kapsamında verilen yurt dışı lisansüstü eğitim bursları hakkında katılımcılara bir sunum gerçekleştiren Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Çiftci, yurt dışı lisansüstü eğitim burslarının tarihçesi, amacı ve başvuru koşulları ile öğrencileri seçme ve yerleştirme, öğrencilerin eğitim ve istihdam süreçleri ile YÖK’le birlikte yapılması gerekenler hakkında bilgilendirmede bulundu.

   Sunumunda burslu öğrencilerin eğitim süreçlerine özellikle değinen Çiftci, bu süreçte öğrencilerin karşılaştığı sorunların çözümünde üniversitelerle olan koordinasyonun önemini vurguladı. Bu süreçte adına öğrenci gönderilen her üniversitede burslu öğrencilerin eğitim süreçleriyle ilgilen bir koordinatörlüğün oluşturulmasının daha verimli bir işbirliği için önemli olacağını belirtti. Bununla birlikte, önümüzdeki günlerde MEB Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından organize edilecek ve üniversitelerce tayin edilecek koordinatörlerin katılımıyla bir toplantı düzenleneceği bilgisini veren Çiftci, bu konuda üniversiteler ile işbirliği halinde çalışmanın önemine vurgu yaptı.  

 

24-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-2017

Genel Müdürlük Atatürk Bulvarı No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar / ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi 0312 413 15 97 Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.