Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

Bosna Hersek Federasyonu Kanton Bakanları İstanbul Ziyareti

Bosna Hersek Federasyonu Kanton Bakanları İstanbul Ziyareti

Saraybosna Yunus Emre Enstitüsü (YEE) ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen Bosna Hersek Federasyonu Kanton Bakanları İstanbul Ziyareti kapsamında Bosna Hersekli Eğitim ve Kültür Bakanları, Bakan Yardımcıları ve Pedagoji Kurumu Başkanları İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ziyaret gerçekleştirmişlerdir.  Programa Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürümüz Prof.Dr. Cemal YILDIZ iştirak etmiş, Bosnalı Bakanlar ile mevcut işbirliklerini ve geliştirilebilecek ortaklıklar hususunda görüşmeler gerçekleştirmiştir. 

Toplantıda İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI, Saraybosna Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Mehmet Akif YAMAN ve T.C. Saraybosna Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Dr. Faruk Berat AKÇEŞME hazır bulunmuştur. 

Bosna Hersek devlet okullarında seçmeli ikinci  yabancı dil olarak Türkçe'nin yer almasını sağlayan "Tercihim Türkçe" projesi ele alınmış, projenin genişletilerek devam etmesi niyeti paylaşılmıştır. 

İki ülke arasında yürütülen kardeş okul projeleri de görüşülmüştür.

15-11-202115-11-202115-11-2021

Genel Müdürlük Atatürk Bulvarı No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar / ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi 0312 413 15 97 Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.