Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

Çevrim İçi Türkçe ve Türk Kültürü Ders Kayıtlarımız Devam Ediyor!

Çevrim İçi Türkçe ve Türk Kültürü Ders Kayıtlarımız Devam Ediyor!

Öğretmen görevlendirilemeyen ülkelerde yaşayan vatandaş ve soydaşlarımızın çocuklarına yönelik 2022 yılında Bakanlığımızca başlatılan çevrim içi Türkçe ve Türk Kültürü derslerimiz, 2023-2024 ders yılında da devam ediyor!

Geçtiğimiz yıl Amerika Birleşik Devletleri'nde yürüttüğümüz Türkçe dersleri yeni eğitim döneminde İsveç, Norveç, Finlandiya, Danimarka, Çin'de de başlatılıyor!

Bakanlığımız bünyesinde görevli, alanında uzman öğretmenlerimiz tarafından hafta sonları uzaktan eğitim yoluyla verilmekte olan Türkçe derslerimize çocuklarını kaydetmek isteyen velilerimiz afişlerdeki karekodları okutarak kaydolabilirler.

Çevrim içi derslerimiz tamamen ücretsizdir. Derslerimize, ilgili ülkelerde yaşayan vatandaş ve soydaşlarımız, Türkçe öğrenmek isteyen 5- 16 yaş aralığındaki çocukları için başvuruda bulunabilirler.

Genel Müdürlük Atatürk Bulv. No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar/ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.