Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun

 29 Ekim 1923'te büyük fedakârlıklarla kurduğumuz Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlamanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. 

 Şanlı tarihimizin her döneminde ortak bir ruh ve azimle mücadele vermiş ecdadımızın bizlere emanet ettiği Devletimiz ve Cumhuriyetimiz dünya var oldukça payidar kalacaktır. Cumhuriyetimizin 100. Yılında Türkiye'miz, uluslararası alanda fikirlerine başvurulan, çözüm üreten, bölgesinde ve küresel anlamda büyük bir güç olan, geleceğine güvenle bakan ve bağımsızlık ruhunu her an hafızasında canlı tutan bir konumdadır.

 Dünya var oldukça yaşayacak olan Cumhuriyetimizin 100. Yılını en kalbi duygularla kutlarken başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bu cennet vatanın ilelebet yaşatılması uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle yâd ediyor, hayatta olan kahraman gazilerimize de şükranlarımı arz ediyorum. 

 Cumhuriyet Bayramınızı tebrik ediyorum. Saygılarımla

                                                                                                                                                                                        Fethi Fahri KAYA

                                                                                                                                                                           Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim

                                                                                                                                                                                          Genel Müdürü

  

Genel Müdürlük Atatürk Bulvarı No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar / ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi 0312 413 15 97 Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.