Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüz Çalışanlarına Yönelik Kurum Kültürü Semineri Düzenlendi

Genel Müdürlüğümüzde görev yapan personele yönelik 16-20 Ekim tarihleri arasında  Antalya´da düzenlenen "Kurum Kültürü Semineri"ne Başta Müsteşar Yardımcımız Sayın Ahmet Emre BİLGİLİ olmak üzere Bakanlığımızın üst düzey temsilcileri katıldı. 
Genel Müdürlüğümüz Çalışanlarına Yönelik Kurum Kültürü Semineri Düzenlendi

Seminerin ilk günü olan 16 Ekim´de açılış konuşmaları için Antalya İl Millî Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN´dan sonra kürsüye Genel Müdürümüz Sayın Bülent ÇİFTCİ davet edildi. Genel Müdürümüz konuşmalarında, Genel Müdürlüğümüzün uluslararası boyutta çalışmalar yaptığını belirterek yerleşik bir kurum kültürü varlığının önemine vurgu yaptı.

Açılış konuşmalarından sonra ilk ders için kürsüye davet edilen Müsteşar Yardımcımız Sayın Ahmet Emre BİLGİLİ, kültür kavramının en geniş dairede sınırlarını çizerek Türk kültürünün uluslararası boyuttaki yerine yönelik örnekler verdi. 

İlk günün son dersinde kürsüye davet edilen Bakanlığımız Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Sayın Emine AZDİKEN, basın ve kurum kültürü ilişkisi üzerinden kurum kültürünü oluşturan unsurlara değindi.

Seminerin ikinci gününde Bakanlığımız Strateji Geliştirme Başkanlığı Stratejik Planlama ve Yönetim Daire Başkanı Sayın Ahmet ER kürsüye davet edildi. Kurum kültürünün organizasyon açısından önemine değinen Sayın Ahmet ER, Genel Müdürlüğümüz çalışanlarıyla değerli birikimlerini paylaştı.

Sayın Ahmet ER´den sonra kürsüye davet edilen Genel Müdürlüğümüz Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Sayın Tuba KORKMAZ, kurum kültürünü belirleyen temel özelliklere Genel Müdürlüğümüz personelinin de aktif katılımıyla vurgu yaptı.

İkinci günün son dersinde kürsüye davet edilen Genel Müdürlüğümüz Yurt Dışı Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Sayın Ebubekir AYDIN, kurum kültürünü oluşturan unsurlardan ve kurum kültürünün uluslararası platformlardaki karşılığından bahsetti.

Seminerin üçüncü gününde Bakanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Öğretmen Atama Daire Başkanı Sayın Bekir ERDOĞAN, kurum kültürünün boyutları hakkında bilgi verirken değerli tecrübelerini Genel Müdürlüğümüz personeliyle paylaştı.

Seminerin dördüncü gününde Genel Müdürlüğümüz Sossyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Sayın Tuba KORKMAZ, kurum içi iletişim hakkında çok değerli bilgiler verdi.

Genel Müdürlüğümüz Planlama ve Koordinasyon Daire Başkanı Sayın Fatih KUZU, seminerin dördüncü ve beşinci gününde "Güçlü Kurum Kültürü Oluşturmada İnsan Kaynakları Yönetimi" başlıklı sunumuyla değerli bilgilerini paylaştı.

Kurum Kültürü Semineri, 20 Ekim´de sona erdi.

 20-10-201720-10-201720-10-201720-10-201720-10-201720-10-201720-10-201720-10-2017

Genel Müdürlük Atatürk Bulvarı No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar / ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi 0312 413 15 97 Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.