Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüz ve Gazi Üniversitesi İş Birliğinde YLSY Bursiyerleri Toplantısı Gerçekleştirildi

Genel Müdürlüğümüz ve Gazi Üniversitesi İş Birliğinde YLSY Bursiyerleri Toplantısı Gerçekleştirildi

Zoom üzerinden canlı yayınlanan toplantı Genel Müdürümüz Prof. Dr. Cemal YILDIZ, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa YILDIZ, Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanı, Gazi Üniversitesi öğretim üyeleri ve YLSY bursiyerlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 

 Rektör Prof. Dr. Musa YILDIZ, toplantının amacının bursiyerlerin görüş ve temennilerine yer vermek olduğunu ve Gazi Üniversitesi'ne dönecek öğrencilerin kendilerini iyi yetiştirmelerini arzu ettiklerini bildirerek Bakanlık yetkililerine ve katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı. 

 Genel Müdürümüz Prof. Dr. Cemal YILDIZ, bu toplantı ile bir geleneği başlattıklarını ifade ederken, üniversitelerle ilişkileri kapsamında binlerce bursiyeri yurt dışına gönderdiklerini belirtti. YLSY bursu kapsamında 2021 yılı için yerleştirmelerin gerçekleştiğini söyleyen YILDIZ, yakında yeni bursiyerlerimizle de bir araya geleceklerini ifade etti. 

 Toplantının sonunda bursiyer öğrencilerin ve akademik danışmanların yurt dışındaki yüksek lisans ve doktora eğitimi ile eğitim sonrası çalışmalar hakkında görüş ve önerileri değerlendirildi.

 

07-02-2022

Genel Müdürlük Atatürk Bulvarı No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar / ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi 0312 413 15 97 Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.