Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

GÜNCELLENMİŞTİR - Birleşik Krallık'ta Öğrenim Hakkında

GÜNCELLENMİŞTİR - Birleşik Krallık'ta Öğrenim Hakkında

Birleşik Krallık'ta öğrenim görecek olan öğrencilerin çıkışları, bu ülkede alınan pandemi önlemleri üzerine askıya alınmıştır. Bu duyuru ile örgün ve hibrit öğretime izin verilmeyecek olup yalnızca çevrim-içi öğrenim türüne izin verilecektir.

Halihazırda kabul belgesine onay almış olsa da çıkış yapmayan öğrencilerin öğrenim türlerini çevrim içi (uzaktan) öğrenime çevirmeleri gerektiği belirtilmişti. Ancak aşağıdaki şartları taşıyıp öğrenim göreceği üniversitenin tamamen çevrim içi (uzaktan) olmadığı koşullarda çıkışlara izin verilecektir.

Bu koşullar:

  • Halihazırda Rebus'ta onay almış olmak.
  • Vize işlemlerine başlamış(Ödeme) olmak.
  • Uçak bileti almış olmak.

Yukarıdaki koşulları sağlayan bursiyerlerin herhangi bir ek işlem yapmadan çıkışlarına izin verilecektir.

Bu duyuru itibariyle 2 haftadan daha uzun süre öncesinde kabul belgesi onayı almış ancak vize ve uçak bileti şartlarını sağlamamış olan bursiyerlerin öğreniminin yalnızca çevrim içi (uzaktan) olmadığını gösterir güncel duyuru, ekran görüntüsü veya belge ile kabul belgesini tekrar yüklemesi gerekmektedir. Aksi halde çevrim içi (uzaktan) öğretim olarak belge yüklerek Türkiye'den devam etmeleri gerekmektedir. Çevrim içi (uzaktan) öğrenim görmekte olan bursiyerlerin durumu ile ilgili pandemi koşulları doğrultusunda güncelleme yapılacaktır.

Önemli Not: Yüksek lisans öğrenimini tamamlayıp Doktora öğrenimine geçiş işlemlerini yurda dönmeden yerine getirmeyi planlamış ve yakın zamanda öğrenime başlayacak bursiyerlerin ibraz ettikleri belgelere ve öğrenim türüne göre durumları değerlendirilebilecektir.

Önemli Not: Kabul belgesi yükleme işlemleri yapmamış ancak alanı itibariyle laboratuvar çalışmlarını yapacağını ve laboratuvarların da açık olduğunu belgelendiren öğrencilerin çıkışlarına izin verilecektir.  

Genel Müdürlük Atatürk Bulvarı No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar / ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi 0312 413 15 97 Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.