Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

Hukuk Alanında Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Yurt Dışına Gönderilen Bursiyerleri Bilgilendirme Toplantısı 27 Nisan’da Sona Erdi

24 Nisan’da İstanbul’da başlayan Hukuk Alanında Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Yurt Dışına Gönderilen Bursiyerleri Bilgilendirme Toplantısı Sayın Müsteşarımız Yusuf TEKİN’in katılımıyla sona erdi.
Hukuk Alanında Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Yurt Dışına Gönderilen Bursiyerleri Bilgilendirme Toplantısı 27 Nisan’da Sona Erdi

1416 sayılı Kanun kapsamında hukuk alanlarında yurt dışında lisansüstü öğrenim gören 173 resmî bursiyere yönelik düzenlenen ve hafta boyunca akademik ve idarî camiamızın önde gelen isimlerini ağırlayan bilgilendirme toplantısı, Sayın Müsteşarımız Yusuf TEKİN ve Cumhurbaşkanı Fahri Başdanışmanı Sayın Prof. Dr. Burhan KUZU’nun katılımlarıyla 27 Nisan’da sona erdi.

 

Kapanış toplantısında ayrıca Müsteşar Yardımcımız Sayın Ferda YILDIRIM, Genel Müdürümüz Sayın Bülent ÇİFTCİ ile İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Ömer Faruk YELKENCİ de yer aldı.

 

Konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edilen Sayın Müsteşarımız Yusuf TEKİN daha önceden atıl durumda olan bu programa, şimdi diğer kurumlardan yoğun talep olduğunu ifade etti. Sayın Müsteşarımız Yusuf TEKİN öğrencilere seslenerek: “Sizler hukuk alanında öğrenim görmek üzere gönderildiniz. Ancak sizden beklentimiz oradaki hukuk normlarını birebir transfer etmeniz değil. Biz; bu salondaki gençlerimizin, değerlerimizi evrensel bir bakış açısıyla ele almalarını ve  ülkemizdeki hukuk düzenine katkı sağlamalarını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Öğrencilerden Türkiye ile olan bağlarını koparmamalarını isteyen Sayın Müsteşarımız Yusuf TEKİN şunları söyledi: "Çocuğunuzu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak toplumun değerleri doğrultusunda yetiştiriniz. Son olarak, oradaki danışmanlar sizlerin Türkiye ile ilgili çalışmanızı isteyebilir. İstirham ediyorum, orada Türkiye ile ilgili çalışmaya gönderilmediniz. Bu konuya dikkat edin. Döndüğünüzde aydın bir Türkiye göreceğiz. Sizlere güveniyoruz. Üzerinize düşeni yapacağınızdan eminiz.”

 

Sayın Müsteşarımız Yusuf TEKİN’den sonra kürsüye davet edilen Cumhurbaşkanı Fahri Başdanışmanı Sayın Prof. Dr. Burhan KUZU, Bakanlığımızın bu projeyi çok uzun yıllardır yürüttüğünü ve nitelikli insan gücü yetiştirilmesine önemli katkılarda bulunduğunu belirterek sözlerine başladı.

 

Kendisinin İstanbul Üniversitesinde Anayasa Hukuku alanında 30 yıl öğretim üyeliği yaptığını hatırlatan Sayın Prof. Dr. Burhan KUZU; Anayasal gelişmelerin tarihi süreçleri hakkında bursiyerleri bilgilendirdi ve öğrencilerden gelen soruları yanıtladı. 

 

Hafta boyunca akademik ve idarî camiamızın önde gelen isimlerini ağırlayan Hukuk Alanında Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Yurt Dışına Gönderilen Bursiyerleri Bilgilendirme Toplantısı Sayın Müsteşarımız Yusuf TEKİN ile Cumhurbaşkanı Fahri Başdanışmanı Sayın Prof. Dr. Burhan KUZU’nun katılımlarıyla sona erdi.

 

30-04-201830-04-201830-04-201830-04-201830-04-2018

 

Genel Müdürlük Atatürk Bulvarı No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar / ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi 0312 413 15 97 Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.