Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

Kanada Yurt Dışı Dil Kursu Nisan 2019

Kanada Yurt Dışı Dil Kursu Nisan 2019

Öğrenim ülkesi İngiltere ve ABD haricindeki Diğer Ülkeler ve Kanada olan bursiyerlere 6 Nisan 2019’da University of Toronto’da başlayacak yurt dışı dil kursunu seçme imkanı tanınmıştır. Halihazırda yayınlanmış olan yurt dışı dil kursları takviminin haricinde yürütülecek olan başvuru süreciyle yurt dışı dil kursuna daha erken bir tarihte başlama imkanı doğacaktır. University of Toronto yetkilileri ile Toronto Eğitim Ataşeliğimiz aracılığıyla iletişime geçilmiş olup, dönem başlangıcına yetişilmesi için gerekli önlemlerin alınmasına yönelik işbirliği yapılması konusunda mutabık kalınmıştır.

Bu doğrultuda öğrenim ülkesi (İngiltere ve ABD hariç) Diğer Ülkeler ve Kanada olan bursiyerlerden, mevcut yurt dışı dil kursu takvimi haricinde öğrenime başlamak isteyenlerin, en geç 26 Mart 2019 Salı günü saat 11.00’e kadar REBUS’a dil puanlarını yüklemeleri ve aşağıda yer alan formatta hazırlayacakları e-postayı rebus@meb.gov.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

 

Kanada Yurt Dışı Dil Kursu Nisan 2019 Talep E-postası Örneği:

E-posta Başlığı: Toronto, Kanada Nisan 2019 Yurt Dışı Dil Kursu

E-posta İçeriği:

Bursiyerin YLSY Dönemi:

Bursiyerin T.C. Kimlik Numarası:

Bursiyerin Adı Soyadı:

Bursiyerin Yerleştiği Ülkesi:

Bursiyerin Cep Telefonu:

"6 Nisan 2019’da University of Toronto’da başlayacak yurt dışı dil kursuna başlayabilmek için gerekli işlemlerin yapılmasını arz ederim.

Not: Yabancı Dil Puanım REBUS’a yüklenmiş olup, ayrıca ekte yer almaktadır."

 

Öğrencilere Duyurulur.

Genel Müdürlük Atatürk Bulvarı No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar / ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi 0312 413 15 97 Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.