Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

Bursiyerimiz Onur KİRİŞ "Cullen Prize" Ödülüne Layık Görüldü

Bursiyerimiz Onur KİRİŞ

 

Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu adına University College London'da Elektronik ve Elektrik Mühendisliği alanında doktora öğrenimi gören bursiyerimiz Onur KİRİŞ, 22 Mayıs 2023 tarihinde UCL Electronic and Electrical Engineering, Festival of Research etkinliğinde, yüzlerce doktora araştırması arasından birinci seçilerek Cullen Prize'a layık görüldü. Doktora öğreniminde yüksek frekans elektronik, özellikle RADAR'lar üzerine çalışan bursiyerimiz doktora çalışması için tasarladığı cihaz ile dünyada ilk kez yapılan bir çalışma dahilinde Guatemala'ya giderek araştırmanın tasarım, üretim, test, taşıma ve uygulama noktalarında bizzat görev alarak Guatemala'da aktif bir volkanı görüntülemiştir.  Bursiyerimiz Guatemala'da defalarca patlayan bir volkana (Santiaguito) nazır saha çalışmaları yaparak tasarladığı cihazı ekibiyle beraber kendi kurarak Mayıs ayındaki son Guatemala saha çalışmasında ilk sonuçlarını almıştır. Bursiyerimizi Genel Müdürlüğümüz olarak kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Manşet Resim Kaynak: 'UCL Electronic and Electrical Engineering, Festival of Research 2023 (FoR), Image by James Tye' 

 

 

Genel Müdürlük Atatürk Bulvarı No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar / ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi 0312 413 15 97 Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.