Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

Yurt Dışında Görevlendirilecek Okutman ve Öğretmenlerimize Çevrim İçi Yurt Dışı Göreve Uyum Semineri Düzenlenmiştir

Yurt Dışında Görevlendirilecek Okutman ve Öğretmenlerimize Çevrim İçi Yurt Dışı Göreve Uyum Semineri Düzenlenmiştir

''Yurt Dışında Görevlendirilecek Öğretmen ve Okutmanların Seçme Sınavı'' sonucunda başarılı olarak yurt dışında görevlendirilmeye hak kazanan öğretmen ve okutmanlarımıza yönelik çevrim içi ''Yurt Dışı Göreve Uyum'' semineri düzenlenmiştir.

21-25 Ağustos 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen seminerde Bakan Yardımcımız Sayın Doç. Dr. Celile Eren ÖKTEN ile Genel Müdürümüz Sayın Fethi Fahri KAYA katılımcılara hitap etmişlerdir. Uyum semineri çerçevesinde;

Öğretmen ve okutmanlarımız, ülkelerin eğitim sistemleri, vize işlemleri, ikamet işlemleri,  sosyal, ekonomik ve kültürel özellikleri ile "Yurt Dışı Temsil Görevi"ne ilişkin bilgilendirilmiştir. Ayrıca Yunus Emre Enstitüsü, Türkiye Maarif Vakfı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı gibi yurt dışında faaliyetleri olan Devlet kurumları ve bu kurumların yurt dışı faaliyetleri hakkında ilgili kurum temsilcileri sunumlarını gerçekleştirilmiştir.

Genel Müdürlük Atatürk Bulvarı No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar / ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi 0312 413 15 97 Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.