Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

BURSİYERLERİMİZ TRT TÜRKİYE'NİN SESİ RADYOSUNDA

BURSİYERLERİMİZ TRT TÜRKİYE'NİN SESİ RADYOSUNDA

1416 sayılı Ecnebi Memleketlere Gönderilecek Talebe Hakkında Kanun kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin sağladığı bursla lisansüstü öğrenim görmek üzere yurt dışına gönderilen ve öğrenimlerini başarıyla tamamlayarak kamu kurumları ile yükseköğretim kurumlarında görev yapan bursiyerlerimizin konuk edildiği bir radyo programı hazırlanmıştır. 

TRT Türkiye'nin Sesi Radyosu'nda sunuculuğunu Mustafa SÖYLEMEZ'in yaptığı "Bir Adım İleri" isimli bir program, her Cuma Türkiye saati ile 17:05'te Türkiye'nin Sesi Radyosunda yayımlanmaktadır. Programda bursiyerlerimiz başarı öykülerini, burs programı hakkındaki duygu ve düşüncelerini, öğrenim süreciyle ilgili anılarını bir sohbet havasında paylaşmaktadırlar. Radyo programında şimdiye kadar Prof. Dr. Nezahat GÜÇLÜ, Dr. Öğr. Üyesi Gülen SOYASLAN, Prof. Dr. Doğan SOYASLAN, Öğr. Gör. Dr. Elif ALTINAY ÖZASLAN, Prof. Dr. Hayati AKYOL, Prof. Dr. Nevzat ARTIK, Dr. Öğr. Üyesi Merve Ayşegül KULULAR İBRAHİM, Dr. Öğr. Üyesi Tolga ÖZASLAN, Doç. Dr. Volkan Hasan KAYA, Dr. Duygu ÇAVDAR YAĞAN, Dr. Merve ÖKTEN, Yasin ASAN, Dr. Öğr. Üyesi İdris Tuğrul GÜLENÇ ve Dr. Asena AVCI AKÇA konuk edilmiştir.

 TRT Türkiye'nin Sesi Radyosu internet adresi: https://turkiyeninsesiradyosu.com/


06-03-202406-03-202406-03-2024

 

Genel Müdürlük Atatürk Bulvarı No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar / ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi 0312 413 15 97 Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.