Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

İngiltere’de King’s College London’da Öğrenim Gören/Görecek Öğrencilerin Dikkatine!

İngiltere’de King’s College London’da Öğrenim Gören/Görecek Öğrencilerin Dikkatine!

1416 sayılı Kanun kapsamında dünyanın birçok bölgesinde öğrenim gören öğrencilerimizin yaşadığı sorunlar yakından takip edilmekte ve öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak ve yaşadıkları sorunlara çözüm üretebilmek adına gerek Bakanlığımız gerekse yurt dışı teşkilatlarımız yoğun çaba sarf etmektedir.

İngiltere’de bulunan King’s College London ile öğrencilerimizin okul ödemeleri ile ilgili çeşitli problemler yaşanmış ve problemlerin çözümü için Londra Eğitim Müşavirliği aracılığı ile gerekli görüşmeler yapılmasına rağmen herhangi bir sonuç alınamamıştı.

Ancak Londra Eğitim Müşavirliğimiz eliyle yürütülen görüşmeler neticesinde King’s College London tarafından Bakanlığımızın tüm talepleri kabul görmüş olup öğrencilerimizle ilgili olumsuz tasarruf sergilenen hususlar ortadan kalkmıştır.

Bir önceki duyuruyla öğrenci gönderilmesi durdurulan King’s College London ile gerekli anlaşmalar yapılmış olup duyuru tarihi itibariyle öğrencilerimizin ilgili üniversitede öğrenim görmesine yönelik bir engel kalmamıştır.

 

İlgililere duyurulur.

Genel Müdürlük Devlet Mah. Atatürk Bulv. No 98 6. Kat C Blok 06624 Çankaya/ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi Emniyet Mah. Milas Sk. No21 Teknik Okullar Yenimahalle/ANKARA - Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 , Ek Hizmet Binası (Bursiyer Şubesi) Makam Sekretarya 312 413 15 97,312 413 16 25

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.