Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

Katar Türk Okulu için protokol

Millî Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ ve TAV CEO´su ve Yönetim Kurulu Üyesi Sani ŞENER´in katılımıyla, Katar Türk Okulunun devir imza protokolü gerçekleştirildi. İmza töreninde Sayın Bakanımızın yanısıra Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Bülent ÇİFTCİ ile Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Funda KOCABIYIK da hazır bulundu.
Katar Türk Okulu için protokol

Millî Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ  imza töreninde yaptığı konuşmada, bir ülkeye yapılabilecek en büyük hizmetin eğitime yapılan hizmet olduğunu belirterek, TAV grubuna teşekkür etti. 44 öğrencisi ve 17 öğretmeni olan Katar Türk okulunun 2016 Ekim ayında faaliyete geçtiğini belirten Bakan Yılmaz, "Okulun 10 bin metrekare alanı ve 8 bin metrekare bahçesi var. Türk eğitimi gerçekten katma bir değer kazandı. Türkiye´ye yakışan bir değer kazandı. Bu değer için Sani Şener´e ve Hamdi Akın´a teşekkür ediyorum." dedi.

 

TAV CEO´su ŞENER ise Katar Havalimanı inşaatı yapılırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN´ın gezisi sırasında Türk okullarının yurt dışında Millî Eğitim’e bağlı olanlarını desteklediğini ifade etmesi üzerine okul inşaatına başladıklarını söyledi. Şener, "Katar´da Türk okulu inşaatına başladık ve bitirdik. Millî Eğitim Bakanımızla bu protokolü imzalayarak, Millî Eğitim Bakanlığına Katar Türk Okulunu devrediyoruz. Türkiye´ye, vatanlarına bağlı gençlerin yetişeceğine inancımız sonsuz" ifadesini kullandı.

 

10-02-201710-02-2017

Genel Müdürlük Atatürk Bulvarı No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar / ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi 0312 413 15 97 Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.