Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

MEB, BATUM TÜRK OKULU ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİNİ AĞIRLADI

Gürcistan'da eğitim öğretim faaliyetlerinin yürütüldüğü Batum Türk Okulu öğrenci ve öğretmenleri,  cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla düzenlenen Ankara gezisi kapsamında Millî Eğitim Bakanlığına ziyarette bulundu.
MEB, BATUM TÜRK OKULU ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİNİ AĞIRLADI

 

05-01-2024

      Ziyarette öğrenci ve öğretmenleri karşılayan Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Celile Eren Ökten, okulun öğrenci ve öğretmenlerini Bakanlıkta ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Hakikaten geleceğimizi inşa edecek olan sevgili gençlerimizle beraber olmak bizim için büyük bir mutluluk. Bu vesileyle yeni eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

      Ökten, yurt dışında faaliyet gösteren Türk okullarına Bakanlık olarak hür türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi.   Öğrencilerle sohbet eden Bakan Yardımcısı Celile Eren Ökten,  öğrencilere başarılar dileyerek ziyaretlerinden ötürü hediye verdi.   10, 11 ve 12. sınıflarda eğitim gören Batum Türk Okulu Öğrencileri de iki günlük olarak planlanan Ankara gezisinde Anıtkabir başta olmak üzere şimdiye kadar Birinci Meclis Binası, Taceddin Dergâhı ve Anadolu Medeniyetler Müzesini ziyaret ettiklerini kaydederek ziyaretlerine devam edeceklerini ifade ettiler.   Programda Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Fethi Fahri Kaya da hazır bulundu.

Genel Müdürlük Atatürk Bulvarı No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar / ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi 0312 413 15 97 Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.