Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

ŞEFKAT KUCAĞI PROJESİ

ŞEFKAT KUCAĞI PROJESİ

T.C. Bişkek Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliğine bağlı okul ve kurumlarımız tarafından Kırgızistan Bişkek'te bulunan yetimhanelerdeki çocuklara moral vermek ve onlarla bir arada bulunmak için 'Şefkat Kucağı Projesi 'hayata geçirilmiştir. Projemizde Türk iş insanı hayırseverlerimizden kumaş temin edilmiş olup ziyaret gerçekleştireceğimiz yetimhanelerde bulunan çocukların yaş grubu ve ihtiyaçları dikkate alınarak Kırgız Türk Anadolu Kız Meslek Lisesi Giyim bölümü öğretmenleri ve öğrencileri tarafından elbise, eşofman gibi giyim malzemesi olarak dikilmiştir. Ayrıca Türkiye'den gelerek Kırgızistan'da görev yapan Türk öğretmenlerimizin katkılarıyla temizlik ve hijyen malzemeleri de yetimhanelere verilmektedir. Projenin başlangıcında ilk ziyaret 'Aydanek' Çocuk Entegrasyon Merkezinde bulunan çocuklara Kırgız Türk Anadolu Kız Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencileri ile birlikte gerçekleştirilmiştir. Sonrasında ise Mart ayında Kırgız Türk Anadolu Lisesi, Nisan ayında Bişkek Türk Okulu ve Mayıs ayında Türkiye Türkçesi Öğretim Merkezi öğretmen ve öğrencileri ile bu ziyaretleri farklı yetimhanelere proje dâhilinde gerçekleştireceğiz.

Genel Müdürlük Atatürk Bulvarı No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar / ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi 0312 413 15 97 Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.