Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü
TAHRAN TÜRK OKULU ALGORİTMAYI ÖĞRENİYORUM PROJESİ
İkinci, üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerine taban blokları aracılığıyla kodlama dilini öğretmek bu sayede algoritmanın planlı ve sıralı işler bütünü olduğunu anlamalarını sağlamak için günlük yapılan rutinlerin de belirli bir sırayla ve planla işlediğinin hissettirilmesine yönelik 06.12.2023-06.05.2024 tarihleri arasında "Algoritmayı Öğreniyorum Faaliyeti" gerçekleştirilmektedir.![TAHRAN TÜRK OKULU ALGORİTMAYI ÖĞRENİYORUM PROJESİ](/meb_iys_dosyalar/2024_03/06115001_whatsappimage20240306at11.16.32.jpg)