Tunus'ta Türkçe Öğretim Faaliyetleri Devam Ediyor
![Tunus'ta Türkçe Öğretim Faaliyetleri Devam Ediyor](/meb_iys_dosyalar/2020_02/25161415_ManYet.jpg)
Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından görevlendirilen öğretmenlerimiz ve okutmanlarımızca Tunus'un değişik şehirlerinde Türkçe ve Türk Kültürü Dersleri verilmektedir. Bu kapsamda halen 11 öğretmen ve 3 okutmanımız görev yapmaktadır. Liselerin 3. ve 4. sınıflarında seçmeli olarak okutulan Türkçe derslerine yoğun bir talep bulunmaktadır. Şubat 2020 tarihi itibari ile 11 öğretmen tarafından, 85 lise ve 2 yetişkin merkezinde toplam 1459 öğrenciye Türkçe öğretilmektedir. Liselerde görev yapılması ile beraber Türkçe dersi almayan binlerce öğrenciye de çeşitli etkinlikler ile Türk Kültürünün tanıtımı yapılmaktadır.