Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

Turkish – Minnesota Ticaret Misyonu Heyeti Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

ABD’nin Minnesota Eyaletinde yerleşik çoğunluğu Somali toplumu üyelerinden oluşan bir sivil toplum kuruluşu olan Turkish – Minnesota Ticaret Misyonundan bir heyet Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etti.  
Turkish – Minnesota Ticaret Misyonu Heyeti Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

5 Nisan’da gerçekleşen ve yaklaşık 1 saat süren ziyarette özellikle uluslararası eğitim politikaları, ülkemiz ile Somali arasında gerçekleşmesi planlanan eğitim işbirlikleri ile geçici koruma kapsamında bulunan vatandaşlara yönelik eğitim uygulamaları konuşuldu.

 

Özellikle Amerika’nın Minnesota eyaletinde yaşayan Somali asıllı vatandaşlar ile Somali’de bulunan vatandaşlara yönelik Bakanlığımızın ve Türkiye Maarif Vakfının eğitim faaliyetleri ile ülkemizin yurt dışı eğitim politikaları üzerine bilgi ve fikir alışverişlerinde bulunuldu.

Genel Müdürlük Atatürk Bulvarı No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar / ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi 0312 413 15 97 Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.