Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

YLSY Bursiyerleri Vizyon ve Farkındalık Eğitimleri Programı Sona Erdi

YLSY Bursiyerleri Vizyon ve Farkındalık Eğitimleri Programı Sona Erdi

Her yıl Bakanlığımız tarafından yurt dışına gönderilecek resmî burslu öğrenciler için düzenlenen YLSY Yurt Dışı Bursiyerleri Vizyon ve Farkındalık Eğitimleri bu yıl 06-08 Mayıs 2023 tarihleri arasında Ankara Başkent Öğretmenevinde TÜBİTAK Başkanı Sayın Prof. Dr. Hasan MANDAL ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Şeref KALAYCI'nın katılımlarıyla sona erdi.

2022 YLSY Bursiyerleri Vizyon ve Farkındalık Eğitimleri kapsamında Bakanlığımız Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Sayın Hasan Ünsal, Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Sayın Prof. Dr. Birol AKGÜN, Türkiye Bilimler Akademisi Başkanı Sayın Prof. Dr. Muzaffer ŞEKER, Avrupa Birliği Nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi Sayın Faruk KAYMAKÇI, Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Serdar ÇAM,  Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Dekanı Sayın Prof. Dr. Gültekin YILDIZ, TEI Genel Müdürü Sayın Prof. Dr. Mahmut Faruk AKŞİT, Başkent Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Saime ÖZÇÜRÜMEZ, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Selahiddin ÖĞÜLMÜŞ ile Bakanlığımız yurt dışı temsilcileri, Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanları ve eski bursiyerlerimiz çeşitli oturumlardaki konuşmalarıyla bursiyerlerimize hitap etmişlerdir.

Toplantının son gününde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Şeref KALAYCI'dan sonra kürsüye davet edilen Genel Müdürümüz Sayın Murat SÜT, kapanış konuşmalarında burs programının ve toplantının genel bir değerlendirmesini yaptı. Ülkemizin yetişmiş insan kaynağı ihtiyacına vurgu yapan Genel Müdürümüz, burs programında son yıllardan bu yana yapılan düzenleme ve iyileştirmelerden bahsetmiştir.

Genel Müdürümüz kapanış konuşmasının sonunda burs programının Bakanlığımız açısından son derece önemli olduğunun, resmî burslu öğrencilerin her zaman destekçileri olduklarının bir kez daha altını çizerek bursiyerlerimize başarılar ve hayırlı yolculuklar temennisinde bulunarak değerli katılımcılara, kamu kurum ve kuruluşları ile yükseköğretim kurumu temsilcilerine ve programa iştirak eden tüm bursiyerlerimize teşekkür ederek programı sonlandırdı.

08-05-202308-05-202308-05-202308-05-202308-05-2023

Genel Müdürlük Atatürk Bulvarı No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar / ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi 0312 413 15 97 Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.