Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

YLSY BURSİYERLERİNİN DİKKATİNE

YLSY BURSİYERLERİNİN DİKKATİNE

 1416 sayılı Kanun kapsamında yurt dışında lisansüstü öğrenim gören öğrencilerin iş ve işlemlerinin elektronik ortamda yürütülmesi ve  işlemlerin hızlandırılması amacıyla öğrenim planları ilgili Ataşelik/Müşavirlik ve yurt içi akademik danışman/koordinatör tarafından Resmî Burslu Öğrenci Sistemi (REBUS) üzerinden onaylanacaktır.

Bu kapsamda aşağıda yer alan Bakanlığımız ve Kurumlar (TPAO,DSİ,TCCD,BOTAŞ hariç) adına öğrenim gören öğrencilerin öğrenim planlarını 12/03/2018 tarihinden geçerli olmak üzere Türk Öğrencilerin Yabancı Ülkelerde Öğrenimleri Hakkında Yönetmenliğin 15 inci maddesinin 1. Fıkrasında belirtilen süre dahilinde  REBUS’a yüklemeleri gerekmektedir. Hali hazırda öğrenim planlarını ilgili  Ataşelik/Müşavirliğe göndermiş olan öğrencilerin herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

 

 

Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

Kültür ve Turizm Bakanlığı

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü

Meteoroloji Genel Müdürlüğü

Milli Eğitim Bakanlığı

Orman Genel Müdürlüğü

ÖSYM Başkanlığı

Su Yönetimi Genel Müdürlüğü

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü

 

 

Öğrencilere duyurulur.

Genel Müdürlük Atatürk Bulvarı No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar / ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi 0312 413 15 97 Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.