Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

YLSY BURSİYERLERİNİN DİKKATİNE

YLSY BURSİYERLERİNİN DİKKATİNE

      1416 sayılı Kanun kapsamında yurt dışında lisansüstü öğrenim gören öğrencilerin iş ve işlemlerinin elektronik ortamda yürütülmesi ve  işlemlerin hızlandırılması amacıyla öğrenim planları ilgili Ataşelik/Müşavirlik, yurt içi akademik danışman/koordinatör ve Bakanlık tarafından Resmî Burslu Öğrenci Sistemi (REBUS) üzerinden onaylanması planlanmış olup 16/02/2018 tarihli duyurumuz ile pilot olarak seçilen 43 üniversite, Bakanlığımız ve Kurumlar (TPAO,DSİ,TCCD,BOTAŞ hariç) adına öğrenim gören öğrencilere ait öğrenim planları REBUS üzerinden onaylanmaya başlanmıştır.

      Tüm üniversiteler adına öğrenim gören öğrencilerin öğrenim planlarının REBUS üzerinden yapılabilmesi için gerekli alt yapı çalışmaları tamamlanmıştır.

     Bu itibarla tüm yükseköğretim kurumları adına öğrenim gören öğrencilerin öğrenim planları 19/09/2018 tarihinden itibaren REBUS üzerinden ateşelik/müşavirlik --> yurt içi akademik danışman/koordinatör --> Bakanlık tarafından onaylanacaktır.

    Türk Öğrencilerin Yabancı Ülkelerde Öğrenimleri Hakkında Yönetmenliğin 15. maddesinin 1. Fıkrasında belirtilen süre dahilinde hali hazırda öğrenim planlarını ilgili  Ataşelik/Müşavirliğe göndermiş olan öğrencilerin herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

 

     Öğrencilerimize önemle duyurulur.

Genel Müdürlük Atatürk Bulvarı No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar / ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi 0312 413 15 97 Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.