Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

YLSY Yurt İçi Dil Kursu Seviye Belirleme Sınavı Hakkında Duyuru

YLSY Yurt İçi Dil Kursu Seviye Belirleme Sınavı Hakkında Duyuru

1416 sayılı Kanun kapsamında Bakanlığımızca verilen burs ile lisansüstü öğrenim görmek üzere yurt dışına gönderilmeye hak kazanan 2020 Dönemi YLSY öğrencilerine yönelik Yurt İçi Dil Kursu Seviye Belirleme Sınavına ilişkin detaylar aşağıdaki gibidir.

·         Sınav, dünyaca içinde bulunduğumuz COVID-19 salgını sebebiyle 16 Şubat 2021 tarihinde 10.00'da tamamen çevrim içi olarak gerçekleştirilecektir. Sınav 120 dakika sürecektir.

·         Seviye Belirleme Sınavı, Gazi Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından yürütülecek ve değerlendirilecektir. Bu bağlamda, sınavda üniversitenin altyapısı kullanılacaktır.

·         Bursiyerlerimiz bir gün önce iletilecek bağlantı adresi aracılığıyla, belirlenen tarihte ve zaman aralığında çevrim içi olarak sınavı tamamlamak ile sorumludur.

·         Bağlantı adresi REBUS üzerinden e-posta adresinize gönderilecek olup sistemdeki e-postanızın aktif ve güncel olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

·         Söz konusu sınav için gerekli olan teknik donanım şu şekildedir:

  •         İnternet bağlantısı olan bir cihaz
  •         Çalışır durumda bir hoparlör veya kulaklık

·         Sınava bilgisayar ya da mobil cihazlar üzerinden katılmak mümkün olacaktır; ancak soruların verimli şekilde okunabilmesi için bilgisayardan girmeniz önerilir.

·         Sınav, tamamı çoktan seçmeli, toplamda 70 sorudan oluşmakta olup okuma (15 soru), dinleme (15 soru) ve dil kullanımı (40 soru) becerilerini içermektedir.

·         12 Şubat 2021 saat 10.00' da teknik/donanım altyapınızı test etmeniz ve sınav uygulama noktasında zorluk çekmemeniz açısından Gazi Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından mini bir deneme sınavı uygulanacaktır. Bu sınavın bağlantısı yine bir gün önce e-postanıza iletilecektir. Söz konusu sınav, içerik bakımından 16 Şubat 2021 tarihinde uygulanacak olan Seviye Belirleme Sınavına benzerlik taşıma amacı gütmemektedir.

·         Seviye Tespit Sınavında oluşacak hataları en aza indirmek adına yönergeleri önceden okumak ve gerekli donanımı önceden kontrol etmek önem taşımaktadır.

·         Sınav ile ilgili herhangi bir sorunuz olması durumunda gaziydyokurslar@gmail.com adresine e-posta atabilirsiniz.

 

Not: Tüm bursiyerlerimiz Seviye Belirleme Sınavına katılabilir ancak sınava katılım öğrenim görülecek yabancı dilin değiştirilebileceği anlamına gelmez.

Genel Müdürlük Atatürk Bulvarı No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar / ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi 0312 413 15 97 Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.