Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

“Yurt Dışı Eğitime Yeni Bir Bakış Çalıştayı” Ön Hazırlık Toplantısı Ankara’da Düzenlendi

Yurt Dışı Eğitime Yeni Bir Bakış Çalıştayı Ön Hazırlık Toplantısı ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının katılımıyla Başkent Öğretmenevinde düzenlendi.  
“Yurt Dışı Eğitime Yeni Bir Bakış Çalıştayı” Ön Hazırlık Toplantısı Ankara’da Düzenlendi

Toplantıya; Genel Müdürümüz Sayın Yusuf BÜYÜK ile Genel Müdürlüğümüz yetkililerinin yanı sıra Dışişleri Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı kuruluşlar Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Yunus Emre Enstitüsü ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı; Diyanet İşleri Başkanlığı; Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Yükseköğretim Kurulu, Türkiye Maarif Vakfı ve Türkiye Diyanet Vakfından temsilciler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasında Genel Müdürümüz; Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK’un selamlarını katılımcılara ileterek sözlerine başladı.

Yurt dışı eğitime yeni bir bakış açısı kazandırmak üzere yola çıktıklarını belirten Genel Müdürümüz; Millî Eğitim Bakanlığının eğitim alanında bir çatı görevi yürüttüğünü, bu toplantının da önümüzdeki dönemde yapılması planlanan çalıştayın bir ön hazırlığı niteliğinde olduğunu ifade etti.

Bu toplantı öncesinde Bakanlığımızda ilgili Genel Müdürlüklerle bir toplantı düzenlendiğini belirten Genel Müdürümüz, bu toplantı neticesinde tekrar ilgili Genel Müdürlüklerle bir araya gelineceğini ve çalıştayın şekilleneceğini ifade etti.

Konuşmasının devamında güçlerin birleştirilmesine vurgu yapan Genel Müdürümüz; “Toplantı ve çalıştayımızın nihai hedefi, siz değerli katılımcılarımızla işbirliği içerisinde yurt dışında eğitim öğretim faaliyetlerine yeni bir bakış açısı ile ivme kazandırmak.” ifadelerini kullandı.

Toplantıda bütün gün birlikte olacaklarının altını çizen Genel Müdürümüz; her türlü katkıya açık olduklarını ve katılımcıların değerli görüşlerinden istifade edileceğini ifade etti.

Genel Müdürümüz; konuşmasının son bölümünde tüm kamu kurumlarımızın temsilcilerine katılımları için teşekkür etti, toplantının ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ederek sözlerini noktaladı.

Yurt Dışı Eğitime Yeni Bir Bakış Çalıştayı Ön Hazırlık Toplantısı ilgili kamu kurumları temsilcilerinin katılım ve katkılarıyla gün boyu devam ederek sona erdi.

20-12-201820-12-201820-12-201820-12-201820-12-201820-12-201820-12-2018

Genel Müdürlük Atatürk Bulvarı No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar / ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi 0312 413 15 97 Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.