Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

Yurt Dışı Göreve Uyum Semineri Erzurum´da Başladı

Yurt dışında Bakanlığımıza bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren okullarımızda 2018 -2019 eğitim öğretim yılında görevlendirilecek öğretmenlerimize yönelik planlanan Yurt Dışı Göreve Uyum Semineri, Erzurum´da başladı.
Yurt Dışı Göreve Uyum Semineri Erzurum´da Başladı

Seminerin açılış toplantısına Genel Müdürümüz Sayın Bülent ÇİFTCİ, Yurt Dışı Eğitim ve Öğretim Daire Başkanımız Sayın Ebubekir AYDIN, Planlama ve Koordinasyon Daire Başkanımız Sayın Fatih KUZU, Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanımız Sayın Tuba KORKMAZ, Erzurum İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan YILDIZ, Genel Müdürlüğümüz temsilcileri ve öğretmenlerimiz katıldı.

 

Gürcistan, Moldova, Romanya ve Türk Cumhuriyetleri; Suudi Arabistan; Kuveyt, Katar ve İran; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ülke gruplarında görevlendirilmeye hak kazanan öğretmenlerimizin yurt dışına çıkmadan önce bilgi, görgü ve becerilerini artırmak üzere planlanan seminerin açılış konuşmasını Genel Müdürümüz Sayın Bülent ÇİFTCİ yaptı.

 

Seminer kapsamında öğretmenlerimize gidecekleri ülkeler hakkında sosyo - ekonomik ve kültürel bilgiler, protokol kuralları, ülkemizin dış politika hedefleri, yurt dışında faaliyet gösteren kurumlar (Türkiye Maarif Vakfı/Yunus Emre Enstitüsü), iletişim becerileri ve sosyal medya kullanımı, kültürlerarası Türkçe öğretimi, yurt dışında bulunan okul / kurumlarımız, kamu diplomasisi ile somut olmayan kültürel mirasımız gibi konularda bilgiler verilecek.

 

Yurt Dışı Göreve Uyum Semineri, 5 Ağustos´a kadar Erzurum´da devam edecek.

 

30-07-201830-07-201830-07-201830-07-2018

Genel Müdürlük Atatürk Bulvarı No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar / ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi 0312 413 15 97 Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.