Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü

Yurt İçi Akademik Danışmanlar Toplantısı

Genel Müdürlüğümüz ve Şanlıurfa Harran Üniversitesi işbirliğinde Yurt İçi Akademik Danışmanlar Toplantısı düzenlendi
Yurt İçi Akademik Danışmanlar Toplantısı

1416 sayılı Kanun kapsamında yurt dışında lisansüstü öğrenim gören resmî bursiyerlerimizin yurt içi akademik danışmanlarına yönelik ülke genelinde düzenlenmesi planlanan ve ilki Erzurum Atatürk Üniversitesinde 24 Ekim’de gerçekleştirilen toplantıların ikincisi 1 Aralık 2017´de Şanlıurfa Harran Üniversitesinde düzenlendi.

 

Toplantıya, Bakanlığımız adına Müsteşar Yardımcımız Sayın Ahmet Emre BİLGİLİ, Genel Müdürümüz Sayın Bülent ÇİFTCİ, Genel Müdürlüğümüz Planlama ve Koordinasyon Daire Başkanı Sayın Fatih KUZU; Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı adına  Yükseköğretim Proje Geliştirme ve Destekleme Daire Başkanı Sayın Ayşegül KUTAY GÜNDOĞAN; Harran Üniversitesi adına Rektör Yardımcıları Sayın Prof. Dr. Ali SARIIŞIK ile Sayın Prof. Dr. Bürhan AKPUNAR katıldı.

 

Toplantıda Şanlıurfa Harran Üniversitesi adına görevlendirilen yurt içi danışmanların yanı sıra; Adıyaman Üniversitesi, Batman Üniversitesi, Bitlis Eren Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Hakkari Üniversitesi, Şırnak Üniversitesi, Siirt Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitesi, Bingöl Üniversitesinde yurt içi danışmanlık görevini sürdüren akademisyenler katıldı.

 

Saat 10.30´da başlayan toplantıda ilk olarak kürsüye davet edilen Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali SARIIŞIK, ülkenin geleceği için son derece önemli olan bu program adına düzenlenen toplantıya ev sahipliği yapmanın mutluluğu içerisinde olduklarını belirtti.

 

Daha sonra kürsüye davet edilen Genel Müdürümüz Bülent ÇİFTCİ, yurt içi danışmanlarının YLSY programı içerisinde büyük öneme sahip olduklarının altını çizerek ikincisi düzenlenen bu toplantıların farklı bölgeleri ve illeri içerecek şekilde devam edeceğini vurguladı.

 

Genel Müdürümüz Sayın Bülent ÇİFTCİ´den sonra kürsüye davet edilen Yükseköğretim Proje Geliştirme ve Destekleme Daire Başkanı Ayşegül KUTAY GÜNDOĞAN, YLSY programı hakkında katılımcılara bilgi verdikten sonra programın işleyişi noktasında YÖK ile Millî Eğitim Bakanlığı arasında işbirliğinin devam edeceğini vurguladı.

 

Son olarak konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edilen Müsteşar Yardımcımız Sayın Ahmet Emre BİLGİLİ, Yurt İçi Akademik Danışmanların görev ve sorumluluk alanlarını hatırlatarak danışmanlıklarını yaptıkları öğrencilere yaklaşımları konusunda tavsiyelerde bulundu.

 

Açılış konuşmalarından sonra YLSY Burs Programı ile REBUS sistemi hakkında katılımcılara bilgi vermek üzere Genel Müdürlüğümüz uzmanlarınca sunumlar yapıldı.

 

Toplantının son bölümünde Yükseköğretim Proje Geliştirme ve Destekleme Daire Başkanı Ayşegül KUTAY GÜNDOĞAN, Genel Müdürlüğümüz Planlama ve Koordinasyon Daire Başkanı Fatih KUZU ile Şube Müdürü Ali GÜL yurt içi danışmanlardan gelen soruları yanıtladı.

 

Toplantının öğleden sonraki bölümünde Şanlıurfa Harran Üniversitesinde lisans öğrenimi gören öğrencilere YLSY tanıtımı yapıldı.

 

02-12-201702-12-201702-12-201702-12-201702-12-201702-12-201702-12-201702-12-201702-12-201704-12-2017

Genel Müdürlük Atatürk Bulvarı No 98 6. Kat C Blok 06624 Bakanlıklar / ANKARA Genel Müdürlük Makamı 312 413 16 93, 413 16 94 Bursiyer Şubesi 0312 413 15 97 Emniyet Mh. Milas Sk. No21 Teknikokullar, Yenimahalle/ANKARA - Personel İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.